партнери

адвокати небесної сотні

Адвокатська Дорадча Група – це громадська організація, заснована групою адвокатів, які представляють інтереси потерпілих в кримінальних провадженнях, відкритих за фактами насильства під час Революції Гідності.

Історія
Після загибелі протестувальників в січні-лютому 2014 року ряд адвокатів уклали договори на надання правової допомоги потерпілим (родичам вбитих та постраждалим) та увійшли в кримінальні провадження як їх представники. Для покращення взаємодії та організації роботи представників потерпілих, група адвокатів створила координаційний центр, який отримав назву Ініціатива Адвокатів родин Небесної Сотні.
Оскільки офіційне розслідування злочинів фактично не провадилося на протязі 2014 року, головним завданням Ініціативи було виявлення, та, відповідно, усунення причин неефективності слідства. Зокрема, були встановлені основні методологічні помилки слідства та причини, що їх породжують. Саме на їх подолання були спрямовані основні зусилля. Зокрема, Ініціатива сприяла організації належного процесу розслідування, забезпечувала фаховий теоретичний та практичний супровід слідчих дій.
Одним із результатів роботи Адвокатів родин Небесної Сотні стало створення у грудні 2014 року Генеральним прокурором В.Г. Яремою Управління Спеціальних розслідувань ГСУ ГПУ, до якого були зведені усі провадження, що стосувалися злочинів, скоєних у період Революції Гідності.
У результаті 24 липня 2015 року Адвокати родин Небесно Сотні заснували громадську організацію «Адвокатська Дорадча Група» (ADVOCAСY ADVISORY PANEL). Засновниками Адвокатської Дорадчої Групи виступили адвокати Павло Дикань, Віталій Титич, Олександра Яценко, Роман Маселко, Євгенія Закревська, Маркіян Галабала, Юлія Попік, Марина Ліліченко, Вікторія Дейнека, Олена Сторожук.

Мета
Метою Адвокатської Дорадчої Групи є забезпечення проведення незалежного та всебічного розслідування злочинів, скоєних у період Революції Гідності, організація та проведення взірцевого слідства, подолання безкарності щодо організаторів та виконавців злочинів, по суті – це створення Центру Розслідування злочинів, скоєних під час Революції Гідності.
У випадку неможливості організації належного рівня розслідування державними органами – проведення його безпосередньо власними силами та передача матеріалів прокурору Міжнародного кримінального суду.

Завдання
Основними завданнями роботи Адвокатської Дорадчої Групи визначено:
– зібрання інформації (доказів), аналітична обробка отриманої інформації (аналіз доказів), проведення необхідних експертиз;
– оприлюднення правової (експертної) інформації, протидія інформаційним диверсіям, (інформування суспільства, міжнародної спільноти про реальний стан розслідування та судового слідства у справах Майдану, оприлюднення експертних висновків (досліджень);
– підготовка правової бази для провадження Міжнародного Кримінального суду.
Реалізацію завдань передбачається здійснити шляхом:
– забезпечення організації роботи, пов’язаної з розслідуванням адвокатів, спеціалістів та експертів;
– проведення навчання українських слідчих, прокурорів, експертів, адвокатів спеціалістами, що мають досвід розслідування такої категорії справ та проведення експертних досліджень, зокрема в іноземних державах;
– організація і проведення закритих круглих столів, семінарів з провідними науковцями в галузі кримінального права для напрацювання теоретичної бази розслідування;
– технічне забезпечення аналітичної та експертної роботи.

.

facebook
сайт

.


вромайдан SOS

Ініціативна група Євромайдан SOS. Самоорганізована група правозахисників, громадських активістів, адвокатів, журналістів та інших небайдужих людей різних професій, яка була створена у відповідь на незаконні дії влади щодо розгону мирної акції у ніч з 29 на 30 листопада 2013 року на Майдані Незалежності. Метою діяльності Євромайдану SOS є оперативне надання правової допомоги потерпілим учасникам Євромайдану у Києві та в інших містах країни, а також збір та аналіз інформації для захисту учасників мирного протесту і надання проміжних оцінок розвитку ситуації.

Діяльність Євромайдан SOS
Група розпочала роботу вранці 30 листопада 2013 року силами активістів з різних регіонів України. Цього дня об 11.00 було створено сторінку у Фейсбуці та оприлюднено номери трьох «гарячих ліній». Вже до кінця дня сторінка у Фейсбуці налічувала близько 10 000 учасників та було отримано близько 300 телефонних дзвінків від потерпілих та свідків. Відтоді група працює в цілодобовому режимі. Волонтери Євромайдану SOS працюють безкоштовно на засадах самоорганізації, солідарності та відповідальності.

Основні категорії справ, якими опікується Євромайдан SOS

 1. тілесні ушкодження внаслідок дій представників силових структур, спрямованих на обмеження конституційних гарантій громадян на свободу мирних зібрань;
 2. незаконні затримання учасників мирних зібрань;
 3. захист учасників мирних зібрань у разі порушення проти них адміністративних чи кримінальних справ;
 4. зниклі учасники мирних зібрань після силового розгону мітингу;
 5. інше (тиск на студентів з боку керівництва навчального закладу, перешкоджання доїзду на Майдан тощо).

Звернення на «гарячу лінію»
Євромайдан SOS забезпечує функціонування трьох цілодобових «гарячих ліній», на які надходять звернення від потерпілих, їх знайомих та родичів, журналістів, свідків подій тощо. У період від 30 листопада до 11 грудня на «гарячі лінії» Євромайдану SOS в середньому надходило близько 100 на день.

Сторінка Євромайдану SOS у фейсбуці
Євромайдан SOS має власну сторінку у соціальній мережі фейсбук (https://www.facebook.com/EvromaidanSOS) для поширення оперативної інформації про постраждалих та переслідуваних учасників мирних зібрань. Сторінка використовується також для мобілізації спільноти з метою проведення інформаційних кампаній та акцій прямої дії. Одним із прикладів таких громадський дій є інформаційна кампанія «Не биць скотам», метою якої є притягнення до відповідальності правоохоронців, які застосували незаконне насилля до мирних демонстрантів, та конкретних посадових осіб, які віддали наказ щодо невмотивованого й незаконного застосування сили.

Моніторинг мирних зібрань та судових засідань
Здійснюється групою громадського спостереження «ОЗОН», добровільним об’єднанням активних громадян, передусім молодих активістів, юристів, журналістів. Група забезпечує громадський контроль за діяльністю органів влади під час проведення мирних зібрань та судових процесів над їх учасниками. ОЗОНівці відстежують правопорушення під час здійснення мирних акцій, допомагають у встановленні цивілізованих контактів між демонстрантами й правоохоронцями, фіксують правопорушення під час судових процесів. За результатами спостережень ОЗОНівці оприлюднюють висновки та рекомендації, а також здійснюють правові дії для вирішення виявлених системних проблем.

Збір відео та фотодоказів подій під час Євромайдану
Євромайдан SOS звернувся до учасників Євромайдану, журналістів та ЗМІ із проханням надсилати фото та відеодокази правопорушень, які здійснили правоохоронці щодо мирних демонстрантів та журналістів під час проведення Євромайдану в Києві та в регіонах. Це необхідно для захисту учасників мирних зібрань та винесення об’єктивної оцінки подій Незалежною громадською комісією з розслідування дій влади в Києві і в інших містах під час Євромайдану. Прохання надсилати такі матеріали на електронну скриньку evromaidansos@gmail.com

.

facebook
сайт

e-mail:evromaidansos@gmail.com

Номери телефонів «гарячих ліній»: (068) 548 12 41; (066) 684 98 30; (063) 337 95 73
Номер телефону для юристів, які виявляють бажання надати правову допомогу: (096) 166 42 87

.


Ініціативна група постраждалихпоранених на Майдані

Ініціативна група Постраждалих на Майдані – це представники найвідданіших патріотів України, які пролили свою кров та втратили частину здоров’я на Майдані у 2013-2014 роках.

Мета:
забезпечення соціального захисту, особистої самореалізації та інша всебічне сприяння та допомога особам, які отримали поранення різного ступеня під час подій на Майдані з листопада 2013 по лютий 2014 року.

.

facebook

.


відродження

Міжнародний фонд «Відродження» (МФВ) заснований видатним філантропом Джорджем Соросом у 1990 році. МФВ – одна з найбільших благодійних фундацій в Україні, національний фонд, що входить до глобальної мережі Фундацій відкритого суспільства (Open Society Foundations).

Місія МФВ – сприяти розвитку відкритого суспільства в Україні на основі демократичних цінностей через підтримку значимих громадських ініціатив.

За роки своєї діяльності Міжнародний фонд «Відродження» сприяв важливим змінам в країні. Завдяки нашим зусиллям в Україні було запроваджено зовнішнє незалежне оцінювання, що дозволило подолати корупцію при вступі до вищих навчальних закладів. Фонд сприяв першим професійним об’єднанням журналістів в Україні, руху проти цензури у ЗМІ та розвитку журналістських розслідувань. Фонд підтримав становлення незалежного екзит-полу, який став дієвим засобом громадського контролю за результатами виборів.

Також підтримка Фонду мала важливе значення в проведенні громадських кампаній за вільні й чесні вибори, забезпеченні доступу до інформації та розробці законодавчих актів, що регулюють діяльність НУО. За підтримки Фонду в Україні запрацювала система безоплатної правової допомоги. Стала можливою замісна підтримувальна терапія (ЗПТ) та паліативна допомога. За підтримки Фонду були перекладені українською мовою та видані близько 800 творів світової класики гуманітаристики.

Події в Україні останніх двох років створили нові виклики й можливості, які вимагали від громадянського суспільства і Фонду надшвидкої реакції, пошуку нових методів та інструментів, побудови нових комунікаційних майданчиків та розширення кола партнерів. Тому Фонд концентрував свої зусилля на посиленні участі громадянського суспільства в розробці, впровадженні та моніторингу ключових реформ, забезпеченні поваги до прав людини, протидії дискримінації та зміцненні міжнародної підтримки змін, що творять Нову Україну.

Фінансову підтримку фонд отримує від Фундацій Відкритого Суспільства, а також від міжнародних донорів та окремих українських і зарубіжних організацій і громадян. За час своєї діяльності Міжнародний фонд «Відродження» підтримав 16 647 проектів, до реалізації яких долучилися понад 55 000 активістів та організацій України на суму понад 200 мільйонів доларів США.

.

facebook
сайт

.


інститут національної пам

ПОЛОЖЕННЯ ПРО УКРАЇНСЬКИЙ ІНСТИТУТ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПАМ’ЯТІ

 1. Український інститут національної пам’яті (далі – Інститут) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується та координується Кабінетом Міністрів України через Міністра культури і який реалізує державну політику у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу.

 2. Інститут у своїй діяльності керується Конституцією та законами України, указами Президента України та постановами Верховної Ради України, прийнятими відповідно до Конституції та законів України, актами Кабінету Міністрів України, іншими актами законодавства.

 3. Основними завданнями Інституту є:

 1) реалізація державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу, а саме:

 • організація всебічного вивчення історії українського державотворення, етапів боротьби за відновлення державності та поширення відповідної інформації в Україні та світі;
 • здійснення комплексу заходів з увічнення пам’яті учасників українського визвольного руху, Української революції 1917-1921 років, воєн, жертв Голодомору 1932-1933 років, масового голоду 1921-1923, 1946-1947 років та політичних репресій, осіб, які брали участь у захисті незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, а також в антитерористичних операціях;
 • організація дослідження історичної спадщини та сприяння інтеграції в українське суспільство національних меншин і корінних народів;
 • популяризація історії України, її видатних особистостей;
 • подолання історичних міфів.

 2) подання Міністрові культури пропозицій щодо формування державної політики у сфері відновлення та збереження національної пам’яті Українського народу та національної свідомості громадян з урахуванням багатонаціонального складу населення та регіональних відмінностей України, зокрема щодо:

 • популяризації в світі ролі Українського народу у боротьбі проти тоталітаризму, відстоюванні прав та свобод людини;
 • відновлення національної пам’яті Українського народу, недопущення використання символів тоталітарних режимів;
 • надання оцінки тоталітарним режимам XX століття в Україні, Голодомору 1932-1933 років, масовому голоду 1921-1923, 1946-1947 років, примусовим депортаціям, політичним репресіям, діям організаторів і виконавців таких злочинів, а також наслідкам їх дій для України та світу;
 • формування у громадян України патріотизму, національної свідомості, активної позиції.

сайт
.


Громадський простір

Портал “Громадський Простір” пропонує широкий спектр інтерактивних сервісів для підвищення ефективності роботи неурядових організацій України та сприяє активній співпраці в третьому секторі, міжсекторній взаємодії НУО (медіа, органи влади, соціально відповідальний бізнес) – на регіональному та національному рівнях.

Досі  громадські медіа-портали лишаються головним майданчиком, де висвітлюється діяльність третього сектору, а НУО можуть презентувати себе, ділитися досвідом, пропонувати ефективні стратегії та знаходити потрібні відповіді.

 Громадський Простір надає  громадським організаціям та активістам комплекс можливостей – презентувати організацію, її поточну діяльність, експертний досвід, шукати і знаходити партнерів, формувати пропозиції та запити щодо роботи у третьому секторі, обговорювати важливі суспільні проблеми. Цим самим у поточному режимі формується і взаємопідсилюється багатофункціональна платформа для ефективного розвитку громадянського суспільства – справді Громадський Простір.

сайт

.


Ukraine CrisisУкраїнський кризовий медіацентр створено у березні 2014 року зусиллями провідних українських експертів у галузі міжнародних відносин, комунікацій та зв’язків з громадськістю, щоб надавати світовій спільноті об’єктивну інформацію про події в Україні, виклики та загрози національній безпеці, зокрема у військовій, політичній, економічній, енергетичній та гуманітарній сферах.

У прес–центрі УКМЦ щоденно проходять прес-брифінги, дискусії та круглі столи для надання повної та об’єктивної інформації про події і процеси в Україні та довкола неї. Прес-центр УКМЦ – єдиний прес-центр в Україні, який без комерційної вигоди для себе, заради суспільної мети, забезпечує повну підтримку прес-подій: брифінгів, конференцій, презентацій, круглих столів та панельних дискусій. УКМЦ докладає значних зусиль, щоб завдяки досвіду професіоналів, які співпрацюють з УКМЦ, кожну прес-подію забезпечити повною технічною та комунікаційною підтримкою: он-лайн трансляція, синхронний переклад (англійська-українська-російська мови), світло, звук, фото- і відеозйомка, анонсування події, написання пост-релізу, публікація пост-матеріалів (реліз, інфографіка, фото) на сайті та у соціальних мережах УКМЦ, розсилка за базою українських та міжнародних ЗМІ.

З початку роботи УКМЦ було проведено більше 3000 подій, у яких взяло участь більше 7500 спікерів, серед них – державні посадовці, дипломати, експерти, громадські активісти та діячі, які формують суспільну думку. Було написано та розіслано більше 200 оригінальних матеріалів та понад 6700 прес-релізів для українських та міжнародних ЗМІ. Більше 7500 представників українських та міжнародних медіа відвідали УКМЦ протягом двох років роботи, близько 11000 журналістів та експертів отримують прес-релізи та матеріали від імені УКМЦ. 17000 запитів від ЗМІ опрацювали оператори “гарячої лінії”. Понад 50 фіксерів працювали з іноземними ЗМІ у регіонах України.

сайт

.


Transparency International

Transparency International – антикорупційна організація, заснована 1993 року в Берліні колишнім директором Світового банку Пітером Айґеном. Зараз головою правління ТІ є Хосе Угас. Transparency International присутня більш ніж у 100 країнах світу. Організація найбільш відома Індексом сприйняття корупції та Глобальним корупційним барометром. За даними Звіту Global Go To Think Index Tank за 2014 рік, Transparency International була на 13-му місці зі 150 в рейтингу світових аналітичних центрів (think tanks).

Українське відділення Transparency International виросло з Творчого об’єднання «ТОРО» – неурядової організації, зареєстрованої у 1999 році в м. Кіровоград. З 1 червня 2012 року об’єднання офіційно перейменовано в громадську організацію Transparency International Україна. Кількість працівників на той час складала не більше 10 осіб. Ця невелика команда змогла стати однією з провідних антикорупційних організацій держави, працюючи над напрямками: «Прозорі публічні фінанси», «Відкрите врядування», «Ефективна антикорупційна політика», «Професійні громадські антикорупціонери». Організація створила широку регіональну коаліцію «Декларації без декорацій», яка перевіряла декларації високопосадовців та вперше в державі моніторила їх стиль життя. Однією з перших в Україні організація почала впровадження ініціативи Open Government Partnership. І ось уже 5 років поспіль здійснює громадський контроль за її втіленням.

У жовтні 2014 році Transparency International Україна отримала повну офіційну акредитацію як відділення Transparency International. Це відбулося на щорічному зібранні членів глобального антикорупційного руху.

Під час Революції Гідності ТІ Україна стала джерелом об’єктивної інформації про розвиток подій в Україні для журналістів та міжнародних партнерів з усього світу. У цей час ми долучилися до створення платформи «Реанімаційний пакет реформ» та разом з партнерами розробили пакет антикорупційних законів. Після Революції Гідності ми зосередилися на контролі виконання антикорупційної реформи та створенні нових антикорупційних органів. Допомагали в розробці, адмініструванні та просуванні системи електронних закупівель ProZorro. Одними з перших в Україні почали займатися зміною негативного ставлення до викривачів корупції та їх захистом, створивши зручну електронну форму повідомлень і пізніше долучившись до навчань цього державних органів. Уже третій рік поспіль ТІ Україна проводить масштабні інформаційні кампанії, покликані змінити ставлення суспільства до корупції («Прокинься! Корупція вбиває!», «Вони б не мовчали», «Корупція має бути помічена»).

З 1 липня 2016 року в організації з’явився новий виконавчий директор Ярослав Юрчишин, а головний офіс переїхав до Києва. У нас змінилася місія: тепер ми прагнемо знизити рівень корупції в Україні шляхом сприяння прозорості, підзвітності та доброчесності публічної влади і громадянського суспільства.

Сьогодні нас уже понад 20 осіб, ми є потужним представництвом глобального руху, який має єдине бачення світу, де державні структури, ділові кола, громадянське суспільство і щоденне життя людей вільні від проявів корупції.

.

facebook
сайт

.


Відкриті можливості

Громадська організація “Відкриті Можливості”

facebook

 


Всеукраїнське об'єднання Коло.Медіа

Громадська організація “Всеукраїнське об’єднання “Коло.Медіа” Організація об’єднує громадян з метою поєднання зусиль, на основі єдності інтересів, для здійснення та захисту прав і свобод, задоволення суспільних інтересів. Також метою діяльності організації є розробка та впровадження на території України нових інформаційних та медійних проектів, спрямованих на популяризацію України як країни з багатою культурною, історіографічною та архітектурною спадщиною.
.

facebook

.


ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ КЕМБРИДЖСЬКА СПІЛЬНОТА УКРАЇНИ

Громадська організація “КЕМБРИДЖСЬКА СПІЛЬНОТА УКРАЇНИ” Ми об’єднуємо випусників Кембриджу в Україні та поширюємо ідеї та натхнення із суспільством. Головною метою Спільноти є створення платформи молодих лідерів та успішних людей, які хочуть зробити внесок у розвиток процвітаючої України.

.

facebook
сайт

.


congres of cultural activists

“Конгрес Активістів Культури” розвиває мережу культурного активізму та сприяє досягненню цілей шляхом реалізації міждисциплінарних проектів у співпраці з регіональними ініціативними групами. Ми створюємо умови для активізації позитивних змін у культурному полі.

МІСІЯ КОНГРЕСУ

МІСІЄЮ  КОНГРЕСУ є сприяння збереженню та розвитку української культури і креативних індустрій, розвиток громадянського суспільства в Україні, формування творчих громад і спільнот, а також задоволення і захист законних прав та інтересів членів КОНГРЕСУ

ЦІЛІ

 • Сприяння адвокації, популяризації, розвитку та впровадженню української культури в Україні та закордоном;
 • Сприяння відродженню українського національного мистецтва, поширенню української культури, мови і духовних цінностей, а також книжкової, друкованої, звукової, візуальної та іншої продукції українською мовою;
 • Сприяння обміну культурним досвідом, розвитку співробітництва між діячами культури різних країн, національними і міжнародними організаціями культури;
 • Встановлення зв’язків з подібними організаціями у тому числі, іноземними і міжнародними;
 • Сприяння виробництву, видавництву, розповсюдженню та популяризації досягнень української та світової культури і мистецтва;
 • Участь у розробці нормативно-правових актів та законів, щодо діяльності та статусу творчих працівників, визначення засад державної політики у сфері оплати праці, страхування, пенсійного забезпечення, зайнятості, правового та соціально-економічного захисту творчих працівників, контроль за виконанням законодавства в культурно-мистецьких сферах, моніторинг мистецьких ЗМІ, зокрема музично-розважальних радіостанцій та телеканалів на предмет відповідності законодавству, здійснення діяльності направленої на формування культурної політики країни, моніторинг конкурсів на заміщення посад, закупівлі у культурних та креативних інституціях;
 • Сприяння практичному здійсненню загальнодержавних, регіональних, місцевих та міжнародних програм в області розвитку культури та культурної співпраці;
 • Сприяння творчому розвитку та створенню умов для творчої праці, підвищення професійного, наукового та загальнокультурного рівня своїх членів, творчих спільнот і громад;
 • Створення умов для задоволення і захисту законних творчих, громадянських, культурних, освітніх, національних, соціальних, економічних та інших прав та інтересів своїх членів, творчих спільнот і громад;
 • Утвердження демократичних, загальнолюдських цінностей та естетичної толерантності, як запоруки розвитку національної та світової культури;
 • Сприяння сталому розвитку та розвитку громадянського суспільства в Україні.

НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ

Організація публічних заходів, таких, як концерти, фестивалі, літературні вечори та читання, форуми, конгреси, виступи українських, закордонних виконавців та діячів мистецтва, організація кінопоказів, театральних вистав, виставок, фотовиставок, пленерів, презентацій, публічних слухань, дебатів, прес-конференцій, круглих столів, майстер-класів, семінарів з питань мистецтва та інших мистецьких, культурних, креативних та спеціальних подій і проектів;

Підтримка та заснування засобів масової інформації, інформаційних ресурсів у мережі Інтернет, розповсюдження інформації про КОНГРЕС з метою пропагування своїх ідей та цілей;

Створення, відповідно до мети та напрямків діяльності КОНГРЕСУ, підприємств та організацій, продюсерських центрів, тематичних творчих об’єднань, театральних та музичних колективів, мистецьких резиденції, креативних та культурних просторів, проектів, програм культурно-мистецьких клубів та інших, незаборонених законодавством, об’єднань фахівців у сфері культури та мистецтв;

Створення, видавництво та розповсюдження книжкової, друкованої, звукової, візуальної та іншої продукції, мистецьке оформлення публічного простору;
Організація, відповідно до законодавства, мирних зібрань та участь у них;
Створення, організація і реалізація проектів та програм, що відповідають меті і завданням діяльності КОНГРЕСУ.

.

facebook
сайт

.


«Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності»

«Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності» – музейна науково-дослідна, культурно-освітня та науково-методична державна інституція, що належить до сфери управління Українського інституту національної пам’яті.

Музей започатковано громадською ініціативою «Музей Майдану / Музей Свободи», яка розпочала практичну діяльність зі створення Музею як багатофункціонального музейного комплексу. Учасники ініціативи працювали над концепцією Музею, збирали артефакти та свідчення, забезпечували зберігання, дослідження та популяризацію об’єктів, предметів і місць, пов’язаних з Революцією гідності.

18 січня 2016 р. директором Музею Революції Гідності призначено одного із ініціаторів його створення, голову правління ГО «Музей Майдану» – Ігоря Пошивайла.

На сьогодні новостворюваний музей власних експозиційних площ не має. Виставкова та культурно-освітня програмна діяльність ведеться на партнерських майданчиках.

 

01021, Київ, вул. Липська, 16
тел.: 044 360 9077

facebook
сайт
 .

CrimeaSOS

Громадська організація «КримSOS». Місія організації – деокупація Криму та реінтеграція півострова. Наша діяльність спрямована на висвітлення незаконності окупації Криму та репресивної політики РФ стосовно кримчан, підтримання зв’язків півострова з материковою Україною, а також консолідацію українського суспільства через захист прав, свобод та iнтepeciв внутрiшньо перемiщених осiб (ВПО) й інших людей, котрі постраждали внаслідок збройного конфлікту на сході України та в Криму.

КримSOS створено волонтерами як сторінку на Фейсбуці в перший день російської окупації півострова – 27 лютого 2014 року, щоб надавати оперативну та перевірену інформацію про ситуацію в Криму. Проте з плином часу сфера нашої діяльності розширювалась. До сьогодні ми пройшли шлях розвитку від ініціативи, що надає екстрену допомогу внутрішньо переміщеним особам, до експертної організації, що займається питаннями окупованого Криму та координує громадські рухи й ініціативи з питань ВПО.

ЩО МИ РОБИМО?

Окуповані території

 • Адвокація повернення Криму й актуалізація питання півострову на національному та міжнародному рівнях
 • Моніторинг та аналіз порушень прав людини в Криму
 • Інформаційний центр QirimInfo – моніторинг та оперативне розповсюдження новин про Крим
 • Підтримка та захист постраждалих від репресій

Внутрішньо переміщені особи

 • Адвокація питань, пов’язаних із ВПО, на національному та міжнародному рівнях
 • Моніторинг та аналіз дотримання прав ВПО
 • Юридичні консультації та супровід судових справ
 • Соціальна та гуманітарна допомога, психологічна та інтеграційна підтримка
 • Розвиток та мобілізація громад

Постраждалі внаслідок збройних конфліктів та Революції Гідності

 • Підтримка родин Героїв Небесної Сотні, сімей медиків та журналістів, які загинули на Сході України, та сімей, загиблих на сході захисників України, в яких виховуються троє та більше дітей

Про всі проекти КримSOS читайте у розділі «ПРОЕКТИ».

ЩО МИ ЗРОБИЛИ? (станом на вересень 2015 року)

 • Надали гуманітарну допомогу на 5 млн грн через різноманітні програми, у тому числі програми розповсюдження матеріальної допомоги, такої як нехарчові продукти, одяг і предмети гігієни
 • 160 тис. переселенців отримали від КримSOS різні види підтримки та допомоги
 • Надали понад 80 тис. консультацій з різних питань, 20 тис. з яких – юридичні консультації
 • Забезпечили житлом понад 1000 сімей із Криму та східних регіонів України

Наші офіси розміщені в п’яти містах України – Києві, Львові, Херсоні, Полтаві та Запоріжжі. Загалом же робота КримSOS поширюється на 17 областей України.

ПАРТНЕРСТВО

У липні 2014 року КримSOS став виконавчим партнером Управління Верховного комісара ООН у справах біженців у Білорусі, Молдові і Україні (УВКБ ООН) у програмах, пов’язаних із захистом переселенців.

Детальніше про наших партнерів читайте на сторінці «ПАРТНЕРИ».

Щоб звернутись до нас за допомогою або пропозицією партнерства, телефонуйте нам за номерами або пишіть на e-mail, що вказані в КОНТАКТАХ.

.

facebook
сайт

.


Міністерство молоді та спорту України

facebook
сайт