АКСЕНИН Василь Степанович

4 лютого 1962 – 12 березня 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

ЖИТТЄПИС

Аксенин Василь Степанович народився в селі Литячі Заліщицького району Тернопільської області. Жив у Чернівцях, де працював різноробочим, інженером на заводі «Вимірювач», приватним підприємцем.

Син Юрій пригадує, що батько змалечку вчив його з братом бути людьми і пам’ятати, що честь – це головне.

Я завжди знав, що мій тато – герой. Це людина, яка завжди всім допомагала, навіть людям, які не заслуговували цього.

Любив природу. В нього вдома завжди жили різні птахи, яких знаходив пораненими і виходжував. Одного разу їздив в Асканію-Нову, бо почув, що там поранили рідкісного птаха. Поїхав за власний кошт, привіз і виходив.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ

Активний прихильник Євромайдану востаннє рушив до Києва 18 лютого. Від’їжджаючи, попередив: стояти під прапорами він наміру не має, тому буде там, де буде гаряче і де потребуватимуть його підмоги.

20 лютого на Інститутській сліпа куля наздогнала Василя Аксенина, коли він з протестувальниками почали відтісняти силовиків із пагорба біля Жовтневого палацу.

Зі слів Василя:

Мав суперброню — 10-кілограмовий бронежилет і каску залізну. Досі не розумію, як мене поранили, — важко говорить Василь Степанович. — На Інститутській погнався за «беркутятами». На мить почув, як обпекло щось, не можу рухатися. Снайпер поцілив просто в бік, в ту промежину, де не було захисту. Куля пройшла через живіт. Рана була розміром із кулак. За секунду піді мною стала калюжа крові. Хлопці під кулями тягнули мене за бронік до лікарні. Потім поклали на щит. Лікар казав, що коли добралися до рани, то з неї сипалася земля і попіл. Може, тому так довго не заживає.
Лікарі радять пробути тут ще три місяці, щоб зажило. Потім виготовлять титановий суглоб і таз. Після імплантації він гоїтиметься ще стільки ж часу. Тоді пробуватиму ходити.

Василя намагались врятувати за кордоном. Він пережив кілька операцій. Та попри зусилля медиків та молитви рідних помер 12 березня: внаслідок тяжких поранень, обірвався тромб.

Поховали Василя Аксенина на Алеї слави Центрального міського кладовища у Чернівцях.

НАГОРОДИ

 

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

 

  • 27 березня 2014 року, Рішенням 48-ій сесії Чернівецької міської ради VI скликання, Василю Аксенину присвоєно звання почесний громадянин Чернівців.
  •  У Чернівцях вулицю Фрунзе перейменували на вулицю Василя Аксенина.
  • У квітні 2016-го в Чернівцях відкрито меморіальну дошку честі Василя Аксенина.
  • 15 березня 2014 у Чернівцях оголошено Днем жалоби за загиблим Героєм Небесної Сотні – Аксениним Василем Степановичем