БАЙДОВСЬКИЙ Сергій Романович

 21 серпня 1990 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

ЖИТТЄПИС

Сергій Романович Байдовський (нар. 21 серпня 1990, Нововолинськ, Волинська область, Українська РСР — пом. 20 лютого 2014, Київ, Україна) — активіст Євромайдану. Працював інспектором з безпеки лінійної частини магістральних нафтопроводів «Дружба». Рядовий Українського реєстрового козацтва. Убитий снайпером 20 лютого 2014 на вулиці Інститутській у Києві. За суспільним визнанням є в числі «Небесної сотні». Герой України.

Народився в сім”ї шахтарів у великій родині священника (о. Євген — його дідусь, батько матері). Коли Сергієві було 10 років, мама Марія змушена була поїхати на заробітки в Італію, щоб прогодувати трьох дітей. Згодом батько також почав їздити на заробітки — в Росію.

З 13 років Сергій виховувався у селі Менчичі Іваничівського району Волинської області, де жила бабуся. Виховували Сергія дядько Онуфрій і тітка Галина. У 2007 році Сергій закінчив Соснинську школу.

З 2007 року навчався у Луцькому інституті розвитку людини університету «Україна». Дуже любив Луцьк, тому часто приїжджав до нього й після закінчення інституту, хоча любив подорожувати всією Україною, особливо Західною. Їздив також кілька разів в Італію до мами, але все одно хотів жити в Україні — вірив, що тут житимуть і батьки, і сестра, яка останні роки була в Італії, і брат Олександр, який їздив на заробітки з батьком.

Сергій працював на магістральному нафтопроводі «Дружба» в Дрогобичі. Мав звання рядового у складі Українського Реєстрового Козацтва (всеукраїнська громадська організація).

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

На Майдан їздив постійно, востаннє вирушив зі Львова у ніч проти 20 лютого 2014 року. Одна із останніх цитат на його сторінці в соцмережі — це слова Левка Лук’яненка:

Нація, яка не готова посилати синів на смерть, не виживе.

Загинув від вогнепального поранення на Майдані у Києві 20 лютого.

Похований в селі Менчичі Іваничівського району Волинської області.

Історія Героя. Сергій Байдовський


НАГОРОДИ

 

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

меморіальна табличка

nebesnasotnja

14 травня 2014 року на фасаді приміщення Філії “Магістральні нафтопроводи «Дружба» ПАТ «Укртранснафта» встановлено меморіальну табличку працівнику підприємства Сергію Байдовському.

“Ми завжди повинні пам’ятати про наших героїв, і усі разом боротися за збереження незалежності України. Героям Слава!”

-про це повідомив директор у Філії “Магістральні нафтопроводи “Дружба” ПАТ “Укртранснафта” Тарас Батенко.

 

 

 


стела пам’яті

стела

19 лютого 2015 року у селищі Іваничі відкрили Стелу пам’яті Героїв Небесної Сотні та вояків, загиблих на Сході України, на якій серед інших імен викарбувано також ім’я Сергія Байдовського.

«Новітні герої України сьогодні споглядають на нас із небес, чи все ми робимо задля того, аби Україна стала такою, за яку вони віддали свої життя. Їхня жертовність спонукає нас до подальшої боротьби. Війна триває не лише на фронті. Війна – і за свідомість українців, тож час найбільшої української Перемоги залежить у тому числі від виграної ідеологічної та інформаційної війни. Маємо протистояти інформаційній агресії, пропаганді «русского міра», протиставляти їй українську національну героїку. Там, де категоріями націоналізму мислитиме абсолютна більшість населення, ворожа пропаганда безсильна. Так переможемо!»

– наголосив присутній на заході перший заступник голови обласної ради, свободівець Олександр Пирожик.

 


• поезія

Київська поетеса Ірина Рассвєтная присвятила Герою вірш. Читати!


У Луцьку герої “Небесної сотні” звернулися до людей із бігбордів

На вулицях Луцька з'явилися борди із портретами волинських ...
Читати далі…

Спогади про Героя Небесної Сотні Cергія Байдовського

Cергій Байдовський боровся, щоб повернути рідних із заробітків Гортаючи ...
Читати далі…

Лист коханому, вбитому снайпером…

20 лютого 2014р. цього листа написала дівчина, яка ...
Читати далі…

Спогади про людину, яка назавжди залишиться живою в наших серцях

Остання любов Байдовського Світлана Тимощук поділилася спогадами про людину, ...
Читати далі…

Іваничівщина поминала свого загиблого Героя Сергія Байдовського

На Іваничівщині, в КЗ «Соснинська ЗОШ І-ІІІ ступенів імені Сергія ...
Читати далі…