БАЛЮК Олександр Олександрович

19 березня 1974 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Олександр Балюк (* 19 березня 1974, с. Пилиповичі, Житомирська область, Українська РСР — † 20 лютого 2014, Київ, Україна) — учасник, захисник Євромайдану. Герой Небесної Сотні. Герой України.

Виріс в інтелігентній сім’ї: тато – інженер, мама – економіст.
Як розповіли родичі:

Герой зі школи був активним, спортивним хлопцем, добрим, красивим і працьовитим.

До Майдану Герой працював у Москві на будівництві. 30 грудня 2013 сильно обгорів в результаті спалаху проводки. Повернувся на батьківщину і місяць важко лікувався. А після одужання вирішив відправитися на Майдан.

Був одружений, у шлюбі народилася донька.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

Стояв на охороні барикади біля Національної Музичної Академії України ім. П. І. Чайковського (Консерваторія) по вулиці Городецького. Входив до сотні «Самооборони Євромайдану». 20 лютого отримав вогнепальне поранення грудної клiтини з пошкодженням внутрiшнiх органiв. Зi слiв очевидцiв, будучи тяжко пораненим, намагався врятувати життя iншого пораненого на вулиці Інститутській. Але врятувати Героя не вдалось…Того ж дня він приєднався до Небесної сотні… Рідні більше тижня не могли знайти Олександра, оскільки не мав при собі документів. Тільки 28 лютого вони впізнали його тіло в морзі на Оранжерейній…

Поховали Олександра Балюка 1 березня в його рідному селі Пилиповичі.

 

НАГОРОДИ
.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ


меморіальна дошка

Балюк

18 лютого в Новоград-Волинському районі на фасаді Пилиповицької ЗОШ І-ІІІ ступенів відкрили меморіальну дошку Герою Небесної сотні Балюку Олександру.