БЛЬОК Іван Іванович

21 липня 1973 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

(внесений у списки загиблих як Іван Іванович Тур; нар. 21 липня 1973, Городок, Львівська область, УРСР — пом. 20 лютого 2014, Київ, Україна) — підприємець, учасник Євромайдану. Помер від кулі снайпера на вулиці Інститутській, є одним із загиблих протестувальників, названих «Небесною сотнею». Герой України.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

«Коли події у столиці почали набирати жахливого характеру, шалено нервував і не відходив від телевізора. Казав, що лишається мало людей на Майдані, що може бути кінець і що він мусить бути там. Я розуміла, що стримати не вдасться. Було лячно, але не відпустити його не змогла»,

— згадує ніч з 18 на 19 лютого дружина Героя Небесної Сотні.

Він дуже гостро сприймав несправедливість. Коли рідні дзвонили йому, казав, що в безпеці, хоч насправді перебував увесь час в епіцентрі подій.

Іван їхав до Києва кожного разу, коли була найбільша небезпека. Уперше вирушив після того, як беркутівці напали на студентів у ніч проти 30 листопада, потім після 11 грудня й в інші найнебезпечніші періоди. Ось і 19 лютого, коли знову вбивали, сів із друзями у автобус і поїхав на Майдан.

20 лютого Іван Бльок загинув від вогнепального поранення на вулиці Інститутській. Куля влучила у саме серце. Не змогла врятувати і металева захисна амуніція, яку йому зробив брат.

Донька пригадує: коли вона проводжала батька до таксі, той, міцно обіймаючи, промовив:

«Бувай, дитинко, я повернусь Героєм!».

Це були його останні слова. У Івана Бльока залишилося троє дітей.

ПРОЩАННЯ

Коли 22 лютого о 3 ночі тіло героя привезли додому, незважаючи на пізній час та дощ, люди з лампадками стояли вздовж усієї дороги, створивши живий ланцюг до його будинку. 23 лютого Героя поховали. Прощались з Іваном в церкві Господньої Покрови. Такого величного похорону місто Городок ще не бачило: понад 10 тисяч людей прийшли, щоб провести Івана Бльока в останню подорож…

НАГОРОДИ
.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ


• пам’ятна дошка

Бльок-483x260

21 листопада 2014 в приміщенні Львівського техніко-економічного коледжу Національного університету «Львівська політехніка» було відкрито пам’ятну дошку Герою Небесної Сотні Івану Бльоку.

 

 

 

 

 


• меморіальна дошка

Бльок-меморіал

“Першовересневий дзвоник скликав усю величезну родину Городоцької ЗОШ №3 на перший загальношкільний урок, присвячений Герою Небесної Cотні, колишньому учневі цієї ж школи Івану Бльоку. Право відкрити меморіальну дошку отримали діти Героя – Ліля і Павлик, які навчаються у Городоцькому НВК №2 “ЗОШ І ступеня – гімназія”.

 

 

 

 

 

 

 

 

 


 


ПРОЩАННЯ