СОЛЬЧАНИК Богдан Зіновійович

25 липня 1985 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Богдан Зіновійович Сольчаник народився 25 липня 1985, Старий Самбір, Львівська область, УРСР.

Український історик, громадський діяч, викладач Кафедри нової та новітньої історії України Українського католицького університету у Львові.

2013 до смерті — готував до захисту при Варшавському університеті дисертацію «Виборчі практики в маломузахідноукраїнському місті 1965–2006 роки».

28/08-2/09/2009 — співорганізатор Лаврівської літньої школи для студентів програми Міжінституційних індивідуальних гуманітарних студій (Лаврівський монастир, село Лаврів, Львівська область).

2006 року закінчив історичний факультет Львівського національного університету ім. Івана Франка з дипломом бакалавра, а згодом — міждисциплінарний центр магістерських програм з соціології та культурології ЛНУ з дипломом магістра.

Один із найактивніших учасників Громадянської кампанії «Пора!» у 2004—2005 роках.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

Коли стало відомо, що підписання Угоди про асоціацію з ЄС зірвано, вийшов зі студентами на мирні протестні акції. На Майдані у Києві був беззбройним. Із засобів захисту мав лише щит.

Загинув від вогнепального поранення на Майдані 20 лютого 2014 року.

НАГОРОДИ
.

 

У 2014 друзі та близькі люди Богдана Сольчаника видали його вірші, які автор ніколи не публікував і навіть намагався нікому не показувати. Читати!

Про Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника розповідає брат Героя – Степан Сольчаник!

…був товаришем, на якого завжди можна було покластися, він був чесним із собою, готовим відстояти свої погляди, але також поставитись із повагою до поглядів опонента. Анастасія Рябчук


.

ВІДЗНАКИ ГЕРОЇВ

 

ТРЕВЕЛ-ГРАНТ ім. БОГДАНА СОЛЬЧАНИКА

Тревел-грант ім. Богдана Сольчаника організовується з метою вшанування пам’яті Героя України, Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника – історика, випускника Львівського Національного Університету, викладача Українського Католицького Університету, представника української наукової еліти, який під час Революції Гідності готував до захисту дисертацію, присвячену виборчим процесам, і який вважав за обов’язк викладача підтримати студентську молодь у прагненні захистити в Україні право людей на вільні зібрання, демократію та європейські цінності.

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ на сторінці ВІДЗНАКИ ГЕРОЇВ