БОЙКІВ Володимир Васильович

5 лютого 1955 – 19 лютого 2014

Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Бойків Володимир Васильович (5 лютого 1955, Львів, Українська РСР — 19 лютого 2014, Київ, Україна) — активіст Євромайдану. Герой України.

Народився Герой в родині дивізійника СС “Галичина” Василя Бойківа.

Оптиміст, життєлюб, душа компанії та людина з активною життєвою позицією

– так про нього розповідають родичі.

Володимир грав на скрипці та гітарі. У школі, а далі і в університеті музикував у симфонічному оркестрі. Коли довелось вибирати фах, вибрав батьків – став будівельником. Вчився у Національному університеті “Львівська політехніка”. 2000 року сім’я Володимира Бойківа переїхала до Києва, проте зі Львовом зв’язок тримала тісний, адже там залишилися родичі, друзі, шкільні товариші. Усе життя чоловік працював на будівництві, а згодом заснував свою будівельну фірму в столиці.

“Батько виховував сина на таких засадах: Україна повинна бути незалежною, самостійною, – розповіла Наталія Бойків, дружина Володимира. Тому він так виховував і своїх трьох синів.

Пам’ятай, що ти українець!

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

18-­го числа Володимир Бойків вирушив на Майдан. “Я просила його того не робити, бо недавно він переніс інсульт, проте він сказав: “Наталко, я тут біля водометів, біля вул. Грушевського, я тут повинен бути”, – пригадує пані Наталія. – І на цьому, а то була пізно ввечері, зв’язок обірвався”.

Дружина шукала його 5 днів. І, нарешті, знайшла. Чоловік помер від поранень у живіт та кулі у скроню. Був без щита, без каски і без зброї. Син ветерана дивізії «Галичина» не міг сидіти вдома, й, як і його батько, вийшов на Майдан Гідності, щоб здобути кращу долю для України.

59 річний Володимир залишив дружину, трьох дітей та стареньких батьків.

Поховали Героя на Личаківському кладовищі у Львові 26 лютого 2014 року

НАГОРОДИ
.