БРАТУШКА Олексій Сергійович

10 квітня 1975 – 20 лютого 2014

Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Олексій Братушка народився 10 квітня 1975 року. у Сумах. Закінчив сумську середню загальноосвітню школу № 11 у 1992 році.

З 1992 року працював столяром Сумського машинобудівного науково-виробничого об’єднання імені М. В. Фрунзе.

Закінчив Сумський університет. Займався приватною підприємницькою діяльністю, був перевізником. Любив подорожувати наодинці, на вихідні брав наплічник та вирушав у піші походи на десятки кілометрів, ходив не дорогами, а тільки за компасом, знав усі пам’ятні місця Сумщини.

Мрійник та життєлюб. Дуже любив мандрувати. Вивчав історичну та культурну спадщину Сумщини. Одне із захоплень – пішохідний туризм. З мандрів завжди привозив рідкісні рослини і висаджував їх біля рідного дому та вздовж вулиці, на якій жив.

Брав активну участь у Помаранчевій революції 2004 року.

У Сумах залишилися його хворі батьки, дружина і діти: дочка 2000 р.н., син — 2013 р.н.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

Олексій був з Майданом у найважчі дні. Додому повертався лише тоді, коли ситуація заспокоювалась. 

Ми знали, що він буде не там, де бутерброди розносять, а там, де кулі свистять…

— зітхає сестра Ольга.

20 лютого востаннє батько і син поговорили о 8:25. Більше його телефон не відповідав… Рідним подзвонили з його телефону та повідомили про загибель. І два дні пошуків. Як виявилося, телефон Олексія знайшли в іншого загиблого. Спочатку це дало надію, може, поранений? Шукали на Майдані, в Михайлівському, зверталися по телебаченню — марно.

22 лютого сестра Героя Небесної Сотні Ольга знайшла його тіло серед невпізнаних загиблих в Київському морзі. Наскрізне поранення в груди навиліт. Загинув на Інститутській. Лікарі сказали, що він навіть не зрозумів, що сталося, — миттєва смерть…

НАГОРОДИ
.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ
.

  • 18 червня 2014 року рішенням сесії Сумської міської ради Олексію Братушці присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).
  • 7 листопада 2014 року відкрито меморіальну дошку в школі № 11, де він навчався.
  • 7 листопада 2014 року школі № 11 присвоєно ім’я Олексія Братушки.
  • 18 лютого 2016 року розпорядженням Сумського міського голови вулицю Куйбишева було перейменовано на Вулицю Олексія Братушки, аналогічна вулиця наявна й у Тростянці.