10 квітня 1975 – 20 лютого 2014
⋅
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України
.
⋅
.
ЖИТТЄПИС
Олексій Братушка народився 10 квітня 1975 року. у Сумах. Закінчив сумську середню загальноосвітню школу № 11 у 1992 році.
З 1992 року працював столяром Сумського машинобудівного науково-виробничого об’єднання імені М. В. Фрунзе.
Закінчив Сумський університет. Займався приватною підприємницькою діяльністю, був перевізником. Любив подорожувати наодинці, на вихідні брав наплічник та вирушав у піші походи на десятки кілометрів, ходив не дорогами, а тільки за компасом, знав усі пам’ятні місця Сумщини.
Мрійник та життєлюб. Дуже любив мандрувати. Вивчав історичну та культурну спадщину Сумщини. Одне із захоплень – пішохідний туризм. З мандрів завжди привозив рідкісні рослини і висаджував їх біля рідного дому та вздовж вулиці, на якій жив.
Брав активну участь у Помаранчевій революції 2004 року.
У Сумах залишилися його хворі батьки, дружина і діти: дочка 2000 р.н., син — 2013 р.н.
⋅
РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ
Олексій був з Майданом у найважчі дні. Додому повертався лише тоді, коли ситуація заспокоювалась.
Ми знали, що він буде не там, де бутерброди розносять, а там, де кулі свистять…
— зітхає сестра Ольга.
20 лютого востаннє батько і син поговорили о 8:25. Більше його телефон не відповідав… Рідним подзвонили з його телефону та повідомили про загибель. І два дні пошуків. Як виявилося, телефон Олексія знайшли в іншого загиблого. Спочатку це дало надію, може, поранений? Шукали на Майдані, в Михайлівському, зверталися по телебаченню — марно.
22 лютого сестра Героя Небесної Сотні Ольга знайшла його тіло серед невпізнаних загиблих в Київському морзі. Наскрізне поранення в груди навиліт. Загинув на Інститутській. Лікарі сказали, що він навіть не зрозумів, що сталося, — миттєва смерть…
⋅
НАГОРОДИ
.
- звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» (посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності
. - Медаль «За жертовність і любов до України» (посмертно)
⋅
ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ
.
- 18 червня 2014 року рішенням сесії Сумської міської ради Олексію Братушці присвоєно звання «Почесний громадянин міста Суми» (посмертно).
- 7 листопада 2014 року відкрито меморіальну дошку в школі № 11, де він навчався.
- 7 листопада 2014 року школі № 11 присвоєно ім’я Олексія Братушки.
- 18 лютого 2016 року розпорядженням Сумського міського голови вулицю Куйбишева було перейменовано на Вулицю Олексія Братушки, аналогічна вулиця наявна й у Тростянці.