БРЕЗДЕНЮК Валерій Олександрович

 17 червня 1963 – 18 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Брезденюк Валерій Олександрович (* 17 червня 1963 — † 18 лютого 2014, Київ, Україна) — український підприємець із Жмеринки, художник у техніці ебру (малюнки на воді). Герой України.

Валерій завжди брався за щось нове, неординарне і цікаве. Всерйоз захопився технікою ебру – створення картин на воді. Мріяв поїхати до Туреччини, щоб удосконалити цю техніку розпису, навчаючись у справжніх старих майстрів. Любив спорт: катався на ковзанах, роли- ках, грав у боулінг, займався йогою.

Всі, хто його знав, відзначають, він був надзвичайно захопливою людиною і всі свої починання звик доводити до переможного завершення.

Захотів стрибнути з парашутом – і зайнявся парашутним спортом.

Любив брати участь у міських святах, а також брав участь у багатьох популярних телевізійних шоу. Побував на « Поле чудес», коли ведучим був Владислав Лістьєв. Брав участь у шоу «Червоне і чорне». Багатьом запам’ятався як фіналіст шоу «Україна має талант». Також переміг на конкурсі талантів у Жмеринці.

У героя двоє Сергій та Юлія. Також він виховував доньку дружини від першого шлюбу Вероніку. Діти відчували його любов, турботу і були дуже до нього прив’язана.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

На Майдані був неодноразово зі своєю дружиною. Будував барикади та чергував у лікарні. Незадовго до своєї смерті Валерій попросив, якщо раптом загине, покласти в домовину два прапори: синьо-жовтий і червоно-чорний.

18 лютого куля поцілила у спину, 19 лютого о 1:00 ночі він помер.

Після смерті Валерія його брат, який 12 років жив у Росії, відмовився від російського громадянства і повернувся із сім’єю в Україну

НАГОРОДИ
.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

 

  • 29 квітня 2014 року у Жмеринці на фасаді будівлі середньої загальноосвітньої школи № 5 (вулиця Короленка, 7), де навчався Герой, йому було відкрито меморіальну дошку.
  • 25 лютого 2016 року вулицю Радянську в Жмеринці перейменували на честь Валерія Брезденюка

 


відео про Валерія Брезденюка “Слава Герою!”


Інтерв’ю з художником Валерієм Береденюком


картин на воді Валерія Брезденюка