ЧМІЛЕНКО Віктор Іванович

4 лютого 1961 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Чміленко Віктор Іванович (*4 лютого 1961, Бобринець, Кіровоградська область, УРСР — 20 лютого 2014, Київ, Україна) — український фермер, громадський активіст, активний учасник Євромайдану. Загинув від кулі снайпера 20 лютого 2014. Поширена помилкова версія прізвища — Сміленко. Герой України.

Батько трьох дітей, Віктор Чміленко, захоплювався історією, філософією, подорожував світом. Він вмів постояти за себе і за близьких: за чотири роки до Майдану зі своїм партнером Олексієм Соколовим розгорнув боротьбу з місцевою податковою, що намірилася «віджати» їх землю на користь місцевого олігарха. І вистояв. Не раз казав, що корумповані крадії-чиновники – це «ракова пухлина, яка сама не розсмокчеться, і рано чи пізно повінь людська змиє цю гниль».

Його діди за радянських часів були розкуркулені. В одного відібрали землю, а його самого арештували за критику колективізації і розстріляли. Іншого відправили на Соловки. І він ніколи не був байдужим до того, що діється в країні.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

До Майдану приєднався з перших днів. Учасник Кіровоградського Автомайдану. В січні був жорстоко побитий тітушками, але від госпіталізації відмовився і повернувся на барикади.

Вранці 20 лютого намагався відтягнути з лінії вогню пораненого майданівця. Саме тоді у нього влучили дві кулі: перша потрапила в плече, а друга розірвала шийну артерію.

НАГОРОДИ
.

 

Земляки, прагнучи зберегти пам’ять про події, що відбувались в Україні наприкінці 2013 – початку 2014 років, та вшанувати подвиг Віктора Чміленка, назвали його іменем одну з центральних вулиць Кіровограда.