ДЯКОВСЬКИЙ Юрій Іванович

27 лютого 1989 – квітень 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Юрій Іванович Дяковський (* 27 лютого 1989, Стрий — пом. квітень 2014, Слов’янськ) — учасник Євромайдану. Герой України.

Випускник Стрийської гімназії імені Митрополита А. Шептицького. Друзі запам’ятали його надзвичайно добрим та мужнім, трошки сором’язливим, але великодушним. Захоплювався історією, правознавством та математикою.

Закінчив Івано-Франківський національний технічний університет нафти та газу.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

На початку лютого 2014 року вирушив до Києва. Родичам сказав, що їде на роботу. А сам відправився на Майдан, де приєднався до «Правого сектору». Відстоював барикади на Інститутській і Грушевського, неодноразово брав участь у патрулюванні м. Києва. На Інститутській отримав кульові поранення в руку та шию.

Вилікувавшись, у квітні 2014 року з власної ініціативи разом із товаришами вирушив до Слов’янська, шоб здійснити розвідку та зібрати інформацію про сепаратистів. У полон потрапив 17 квітня. 28 квітня 2014 тіло Юрія Дяковського з ознаками насильницької смерті було знайдене в річці Казенний Торець поблизу Слов’янська (які також були в загиблих Юрія Поправки і Володимира Рибака). Тіло було настільки понівечене, що рідні впізнали Героя за шрамом від кулі на шиї.

ПРОЩАННЯ

Через антитерористичну операцію, яка в той час тривала в околицях Слов’янська, та через те, що місто було повністю в руках російських бойовиків і місцевих сепаратистів, вивезти тіло загиблого Героя було вкрай важко. Складно було знайти судмедексперта, котрий видав би довідку про смерть Юрія. З такими ж труднощами довелось шукати транспорт, яким би можна було привезти тіло вбитого українця додому. Але, врешті, 5 травня пізно ввечері, після тривалих переговорів з терористами, вбитого Юрія Дяковського віддали представникам Донецької облдержадміністрації і перевезли до Донецька, звідки труна з тілом загиблого відправилась в останню дорогу до рідного дому.

8 травня 2014 року в місті Стрию відбувся похорон Героя.

НАГОРОДИ
.