ДВОРЯНЕЦЬ Антоніна Григорівна

23 березня 1952 – 18 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Антоніна Григорівна Дворянець (нар. 23 березня 1952, Старосілля або Чорнобиль, УРСР — пом. 18 лютого 2014, Київ, Україна) — учасниця Євромайдану, одна із загиблих під час подій 18 лютого 2014 року в Києві. Учасник ліквідації аварії на ЧАЕС. Мешкала в місті Бровари. Почесний громадянин міста Бровари. Герой України.

Родом із колишнього Чорнобильського району. Закінчила Боярський сільгосптехнікум. Працювала гідротехніком на меліоративній дільниці в Горностайполі. Ліквідатор наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Після трагедії переселилась із сім’єю в Бровари. Працювала певний час секретарем в Київському облводгоспі та в ДП “Чорнобильводексплуатація”. Планувала збирати матеріали для формування фондів обласного музею водогосподарської галузі. Допомагала дітям, приділяючи багато часу виховуванню внуків. Була дбайливою господинею, в домі завжди було наварено, випрано та випрасовано. У вільний час дуже любила вишивати.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

Уперше долучилася до протесних акцій після побиття студентів у ніч на 30 листопада. Допомагала всюди, де могла: у Будинку профспілок, прибирала на вулиці, привозила з дому бутерброди. Її ентузіазм передався сусідам, які теж почали брати участь в акціях протесту. У новорічну ніч донька Світлана сказала: «В Януковича шансів ніяких, якщо за нього взялася наша мама». Її слова справдилися, але дуже дорогою ціною.

18 лютого 2014 року Антоніна Дворянець пішла на мирний пікет біля Верховної Ради. Загинула від побиття на Інститутській біля верхнього входу в станцію метро «Хрещатик». Нанесені травми виявились несумісними з життям. Із розповідей євромайданівців стало відомо, що Антоніна кинулась захищати активістів від побиття. В цей час її кийком сильно вдарив спецпризначенець міліції. Ідентифікували тіло за посвідченням ліквідатора чорнобильської катастрофи….

НАГОРОДИ
.