ДИГДАЛОВИЧ Андрій Іванович

3 червня 1973 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Андрій Іванович Дигдалович (3 червня 1973, Сокільники, Пустомитівський район, Львівська область, УРСР — 20 лютого 2014, Київ, Україна) — активіст Євромайдану. Загинув від кулі снайпера на Інститутській вулиці в Києві 20 лютого 2014. Кавалер ордену «За оборону Майдану». У народній традиції віднесений до числа Небесної Сотні. Герой України.

В Андрієвих жилах текла бунтарська кров. Його сім’я походить зі шляхетного роду. Дід Андрія Дигдаловича був священиком в часи гоніння греко-католицької церкви і організовував підпільні богослу- жіння, а брат його бабусі воював в УПА.

Виховував двох доньок.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

На Євромайдан поїхав відзразу після того, як дізнався, що побили студентів. Це вже був другий Майдан Героя Небесної Сотні. У грудні 2014 стримував наступ «Беркута», за що був нагороджений орденом «За оборону Майдану». Відзнаку мав отримати 20 лютого, втім у цей день загинув. Орден вручили дітям під час похорону.

Андрій був людиною з неймовірною силою волі. На Грушевського його було поранено гранатою. Чоловік на 80% втратив зір на одне око. Звертатися до лікарів у Києві було небезпечно: поранених заарештовували і кидали до в’язниці. Таємно вдалося доправити його на лікування до Львова. Довго своїм здоров’ям займатися не став. Знову повернувся на передову.

Життя бійця 8-ї афганської сотні Самооборони Майдану обірвала куля, що пробила бронежилет навиліт,  на вулиці Інститутській, коли він тягнув пораненого хлопця до медиків.

НАГОРОДИ
.