ГАДЖА Петро Миронович

3 липня 1966 – 22 березня 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Петро Миронович Гаджа (нар. 3 липня 1966, м. Рахів, Закарпатська область, Українська РСР — пом. 22 березня 2014, Київ, Україна) — учасник і захисник Євромайдану, один із загиблих Небесної сотні. Герой України.

Такі люди не вмирають. Вони продовжують жити серед нас. Вони залишаються взірцем добропо- рядності, відваги та дружелюбності для молодих поколінь.

Марина Хлібко «Народна армія»

Петро Миронович Гаджа народився в містечку Рахів на Закарпатті. Більшу частину свого життя прожив у Києві. Завжди працював, не покладаючи рук. Вірив, що лише наполегливою працею досягаються цілі.

Працьовитий, наполегливий, скромний, порядний, доброзичливий оптиміст із вольовим характером. Дуже любив Україну, її культуру та історію, був справжнім патріотом своєї Батьківщини.

.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

 

На Майдані був з перших днів. Незважаючи на слабке здоров’я (мав цукровий діабет), брав участь у нічних чергуваннях, захищав барикади. Входив до складу 8-ї Афганської сотні Самооборони.

У складі розвідувальної групи «Кажан» ходив здобувати інформацію про розміщення та пересування тітушок і бійців «Беркуту», що часто рятувало активістів Майдану від небажаних сутичок. Коли син телефонував йому, щоб дізнатися, де він і чи живий-здоровий, то чув у відповідь лише: «Я в розвідці. Кінець зв’язку».

18 лютого під час подій під Верховною Радою наковтався газу. Потрапив до лікарні. Майже місяць лікувався від газових опіків бронхів та легень. За кілька днів до смерті залишив лікарню, збираючись до санаторію, але 22 березня помер.

У нього залишилася дружина, син та старенька мама.Похований у в селі Гоголів Броварського району.

НАГОРОДИ
.