ГОРОШИШИН Максим Максимович

14 квітня 1989 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

ЖИТТЄПИС

Максим Горошишин (14 квітня 1989 року, с. Басань, Пологівський район, Запорізька область, УРСР — †20 лютого 2014 року, Київ, Україна) — громадський активіст, волонтер Євромайдану. Герой «Небесної Сотні». Герой України.

Родом із Запорізької області. Був восьмою дитиною в родині. З 6 років навчався у Токмацькому інтернаті. У десятрічному віці після смерті батька переїхав на Черкащину, де виростав у родині Надії Рибалки, маминої сестри. Любив працювати, добре знав будівельну справу. Прагнув усі життєві випробування долати самостійно. Коли залишався без роботи і не міг одразу знайти нову, збирав ягоди та гриби і продавав їх, таким чином забезпечуючи себе. Був добрим та мрійливим. Хотів відкрити власний ресторан.

Останнім часом проживав у Києві, на Червоному хуторі, де в одному з кафе працював барменом.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

Коли розпочався Майдан, став активним його учасником.

Під час протистояння 19 січня на вулиці Грушевського отруївся газом. Це отруєння спричинило спалах важкої пневмонії. 31 січня звернувся по допомогу до Київської міської клінічної лікарні No 17 з вираженою дихальною недостатністю, назвавшись Максимом Машковим. Він вже не міг самостійно ходити. Лікарі довго боролися за його життя, однак врятувати не вдалося. Опізнаний за ідентифікаційним номером, знайденим лікуючим лікарем Світланою Гук у його одязі. Помер Максим Горошишин 19 лютого.

НАГОРОДИ
.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

Вулицю в селі. Грушівка, на якій проживав Максим, односельчани вирішили перейменувати на його честь.