ІЛЬКІВ Богдан Іванович

3 липня 1962 – 22 лютого 2014

Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

ЖИТТЄПИС

Богдан Іванович Ільків (3 липня 1962, смт. Щирець, Пустомитівський район, Львівська область, Українська РСР — 22 лютого 2014, Київ, Україна) — герой «Небесної Сотні». Герой України.

Він був напрочуд скромною людиною, завжди уникав будь-яких почестей. Тихо і чесно робив щоденну роботу. Усе було охоплено його пильним господарським оком, до всього прикладав свої умілі руки.

«Такого працьовитого чоловіка ще треба пошукати»,

– стверджує тесть Богдана, згадуюючи про нього. Крім своєї господарки, дбав і про мамину, адже вона після смерті батька жила сама. Працював старшим машиністом на залізниці.

Серед захоплень – величезна пристрасть до книжок. Зібрав домашню бібліотечку української та зарубіжної класики. «Був цікавим співрозмовником, начитаним, ерудованим. На все мав свою власну думку, яку вмів відстояти. Він навіть самотужки вивчив англійську мову, якою на Майдані при потребі послуговувався. А ще був життєрадісним, душею компанії і любив життя. Він добре знав, заради чого живе», – ось таким запам’ятав його колега Микола Кость.

Був патріотом завжди: першим виходив на всі місцеві мітинги, був учасником Помаранчевої революції у Києві. Коли завирував Євромайдан, приїздив туди тричі.

Виховував двох доньок, 1988 і 1994 років народження.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

Із розповідей сестри Оксани Ніконової

Уперше Богдан Ільків поїхав на Майдан 11 грудня. Він дуже перейнявся духом, який там панував. Після цього був у Києві ще три рази. Кожного разу їхав до столиці на п’ять днів, у вільний від роботи час. Богдан у Києві брав участь в охороні барикад та нічних патрулюваннях міста як член Стрийської сотні Самооборони. Він дуже хвалив своїх побратимів, змальовував героями медиків та інших учасників, тільки не себе.

Востаннє Богдан поїхав до Києва у вівторок, 18 лютого, увечері. Мав бути на роботі, однак його начальник знайшов заміну. Він запевняв, що за нього не варто хвилюватися, бо займає не першу, а другу лінію оборони.

Куля поцілила у Богдана Ільківа у четвер, 20 лютого, під час штурму на Інститутській.Отримавши важке ураження, все ж знайшов сили, шоб зателефонувати дружині й попередити, що, мабуть, не виживе. Боєць Стрийської сотні Самооборони Майдану прожив у реанімації ще два дні.

НАГОРОДИ


Львів’яни вшанували Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2017р. у Львові відбулися жалобні заходи ...
Читати далі…

На Львівщині вшанували Героїв Небесної Сотні

21 листопада 2017р., на площі перед пам’ятником Тарасу ...
Читати далі…

У Львові відзначили День народження Героїв Небесної Сотні

У Львові відзначили День народження героїв Небесної сотні ...
Читати далі…

Голоси рідних Небесної Сотні: Вони спостерігають за нами згори

На роковини Небесної Сотні інтернет-видання "Укрінформ" опублікувало спогади дружини Богдана ...
Читати далі…