18 вересня 1987 – 20 лютого 2014
⋅
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України
.
⋅
.
ЖИТТЄПИС
Олександр Володимирович Храпаченко (18 вересня 1987, Рівне — 20 лютого 2014, Київ) — активіст Євромайдану. Театральний режисер-початківець. Убитий пострілом снайпера на вулиці Інститутській у Києві. Герой Небесної Сотні. Герой України.
Закінчив школу № 19, м. Рівного. Навчався в Рівненському гуманітарному університеті на кафедрі театральної режисури. Олександр був життєрадісним, енергійним і повним ентузіазму чоловіком. Він захоплювався туризмом, полюбляв мандрівки, займався скелелазінням.
У 2004 році вступив до Рівненського гуманітарного університету на художньо-педагогічний факультет, кафедру театральної режисури, спеціальність — режисер драматичного театру. У 2010 році закінчив РДГУ з освітнім рівнем — бакалавр. Під час навчання у ВУЗі Олександр був найяскравішим студентом усього факультету.
В силу своєї неординарності, відкритості та своїм творчим здібностям цого знали всі. Під час навчання грав в багатьох режисерських роботах студентів. Його запрошували і старші курси до себе виконати ту чи іншу роль в постановці. Разом із акторським талантом Олександр був щедро наділеним режисерськими здібностями. Зробив не одну театральну постановку. Його етюди на першому курсі вражали усіх викладачів своїм виконанням та видумкою.
Режисерські роботи Олександра: А. П. Чехов «Ведмідь», С. Мрожек «Стриптиз»; акторські роботи: А. Салинський «Сьогодні я стану жінкою», О. Слаповський «Від червоного щура до зеленої зірки», Софокл «Ісмена». та ін.. Олександр також знявся в одному фільмі — «Воскресіння». Фільм був знятий Рівненським телеканалом РТБ, в якому Саша виконав роль солдата, який повернувся з війни додому. При кафедрі театральної режисури діяв театр вільної пластики «Яблуко», Олександр був провідним актором-солістом цього театру.
Завдяки природній пластиці тіла та роботі над собою він вміло володів своїм тілом на сцені та виконував трюки. Театр вільної пластики діяв від молодіжної організації УМСА (одна з найбільших молодіжних організацій в світі, заснована в 1844 році Джорджем Вільямсом). Найвідоміша робота театру вільної пластики — вистава «Як тебе звуть?» Вистава тривалість в 30 хв. англійською мовою з текстом в записі, яка була зроблена в підтримку боротьби зі СНІДом. Олександр виконував там головну роль.
Також був скаут-рейнджером (тобто скаутом, який проходить школу виживання та лідерства, долає фізичні та психологічні навантаження і має лідерські якості). З кожної школу з 30-40 чоловік тільки 7-8 ставало рейнджерами. Крім того, він був скіфом — брав участь у військовому рятувальному підрозділі. Одного разу Олександр під час одного походу врятував життя чоловікові. Окрім театру та гір захоплювався рок-музикою.
Олександр мав наречену, з якою 7 років був в стосунках. Це Катерина Самчук, на літо 2014 року планувалось весілля.
⋅
РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ
Загинув від вогнепального пораненняу ключицю, куля пройшла легені та застрягла у печінці.
⋅
НАГОРОДИ
.
- звання Герой України з удостоєнням ордена «Золота Зірка» ( 21 листопада 2014, посмертно) — за громадянську мужність, патріотизм, героїчне відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народу, виявлені під час Революції гідності
. - Медаль «За жертовність і любов до України» (УПЦ КП, червень 2015) (посмертно)

20 лютого 2015 відкрили пам’ятний знак та парк відпочинку імени Героїв Небесної сотні на Рівненщині
Читати далі…

В музеї відбувся захід – «Рівненщина пам’ятає»
Читати далі…

Студентам показали фільм «Життя це Україна»
Читати далі…

У Рівному відкриють скульптурну композицію на вшанування “Небесної сотні”
Читати далі…

Громада Сарненщини вшанувала пам’ять Героїв Небесної Сотні
Читати далі…

Працівники поліції Рівненської області вшанували Героїв Небесної Сотні
Читати далі…

На Рівненщині вшанували подвиг героїв Небесної Сотні
Читати далі…

На Дубровиччині вшанували учасників Революції гідності
Читати далі…

Рівнян-Героїв Небесної Сотні вшанували у краєзнавчому музеї
Читати далі…