КОРЧАК Андрій Богданович

18 липня 1964 – 18 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Корчак Андрій Богданович (* 18 липня 1964, Борислав, Львівська область, УРСР — † 18 лютого 2014, Київ, Україна) — активіст Євромайдану, громадський діяч у Стрию. Будівельник. Убитий, ймовірно, працівником «Беркуту» 18 лютого 2014. За суспільним визнанням є героєм Небесної сотні. Герой України.

Андрій Корчак походить із сім’ї колишніх репресованих. Його дідусь був священиком, батько та матір — політв’язнями і пройшли сталінські табори.

У побуті Андрій був надзвичайно простий. Неймовірно любив маму. Був для неї турботливим сином, господарем в домі і лікарем. Був опорою та підтримкою для своєї сім’ї. Не маючи власних дітей, він завжди турбувався про племінників, сестру. Робив людям добро, не задумуючись і не чекаючи вдячності. Не терпів брехні, лицемірства, пустослів’я та байдужості.

Займався спортом, особливо захоплювався лижами і футболом. Любив працювати на городі, садити дерева. Мав велику бібліотеку, читав у вільну хвилину.

Андрій будував мости, будинки і храми. Уявити свого життя без України і Бога не міг. Так і загинув із вервичкою в руці й молитовником у кишені.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

«Пробачте мені, мамо, але мушу їхати. Потрібно стояти до перемоги. Все буде добре»,

— говорив, заспокоюючи найріднішу людину, коли їхав у Київ.

Загинув десятник 3-ої Стрийської сотні Самооборони Майдану 18 лютого під час сутичок у Маріїнському парку.

НАГОРОДИ
.