КОТЛЯР Євген Миколайович

14 квітня 1980 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Котляр Євген Миколайович (* 14 квітня 1980, Харків, УРСР — † 20 лютого 2014, Київ, Україна) — активіст екологічного руху, учасник Євромайдану, герой Небесної сотні. Загинув від кулі снайпера на вулиці Інститутській у Києві. Герой України.

Закінчив Харківський педагогічний ліцей № 4 і музичну школу (клас скрипки). Після закінчення ліцею вступив до Харківського університету радіоелектроніки (зараз ХНУРЕ), де навчався на факультеті комп’ютерної інженерії та управління.

«Космогонічні теорії, біологія, структура давньоримських військ, тактико-технічні характеристики танків і підводних човнів Другої світової війни – на багато тем він не просто міг вислюватися, він завжди аргументував, часто наводячи з пам’яті цифри і факти. І ніколи не поспішав вистрілити свою думку».

Ось таким запам’ятав його шкільний товариш Андрій Курган.

Спокiйний, виважений, добрий, надiйний. Любив мандрувати рідною Слобожанщиною, долати вершини Карпат та Криму. Активіст екологічної організації «Зелений фронт». Учасник акції протесту проти вирубки дерев у парку ім. Горького в Харкові. Промисловий альпініст.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

До акції протесту приєднався наступного дня після розгону студентів. Вступив до 3-ої сотні Самооборони Майдану. Зазвичай охороняв барикади уночі.

20 лютого прикривав щитом евакуацію поранених на Інститутській, що зафіксовано на багатьох відео. В цей час куля влучила йому в шию та автоматна черга прошила тіло, помер у швидкій.

НАГОРОДИ
.