КОЦЮБА Віталій Миколайович

7 липня 1982 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Віталій Миколайович Коцюба (7 липня 1982, с. Вороблячин, Яворівський район, Львівська область, УРСР — 20 лютого 2014, Київ, Україна) — активіст Євромайдану. Народився в Вороблячині, на Яворщині. Загинув на Майдані Незалежності у центрі Києва 20 лютого 2014. Герой України.

Йому було лише 31, а він вже був майстром на всі руки. До шлюбу ставився серйозно, зберігав романтичність у подружніх стосунках, як глава сім’ї намагався бути позитивним прикладом для сина та дочки. Чуйний до чужого горя, співчутливий та безмежно щедрий. Ці риси характеру надбав від батьків, які виховували дітей в любові і Божому слові. У дитинстві Віталій завжди плакав, коли йшла Хресна дорога. Любити свою Вітчизну Віталія навчив прадід, а батько — українських пісень.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

Про можливий штурм Майдану почув уже на кордоні з Польщею, куди їхав по роботі. Розвернув автомобіль та поїхав збирати речі на Київ. На Майдан вирушав разом з братом. Батько благословив їх і просив себе берегти. Мати – молитися. Востаннє подзвонив 19 лютого, привітав кохану із днем народження. І багато мовчав.

Загинув біля Жовтневого палацу 20 лютого 2014 року: куля поцілила йому в чоло, коли він біг на поміч своїм побратимам. Це сталося о 9:10. Тіло Героя Небесної Сотні разом із сімома полеглими перенесли на подвір’я біля Михайлівського собору.

Похований у селі Вороблячині Яворівського району. Попрощатися з ним прийшло більше 7 тисяч людей. В місцевій церкві його відспівували 10 священиків. Односельчани поховали його у насипаній їх руками у 1991 році символічній братській могилі борців за волю України.

НАГОРОДИ
.