МАКСИМОВ Дмитро В’ячеславович

17 листопада 1994 – 19 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Максимов Дмитро В’ячеславович (17 листопада 1994, Київ, Україна — 19 лютого 2014, Київ, Україна) — спортсмен-дефлімпієць, загиблий під час Євромайдану. Герой України.

Майстер спорту України, срібний та бронзовий призер із дзюдо Дефлімпійських ігор у Софії 2013 року. Бронзовий призер чемпіонату світу зі східних єдиноборств серед глухих, що проходив на острові Маргарита (Венесуела) у 2012 року. Він був надією національної збірної команди України.

Спортивна кар’єра юнака лише починалася. Незважаючи на проблеми зі слухом, він писав музику, вірші і виконував свої пісні. Мріяв випустити перший альбом.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

Прийшов на мирний мітинг демократично відстоювати Українську державу. Таємно, щоб не хвилювати рідних, Дмитро ночами охороняв барикади і допомагав стримувати атаки силовиків. У нього була прекрасна фізична підготовка. Він жбурляв каміння дуже далеко.

Незважаючи на заборону, вони пішли на Майдан…

Лідія Максимова

За словами 48-річного свідка Вадима Сизоненка, 18 лютого 2014, після того, як протестувальники підпалили 2 БТРи, розлючені силовики спецпідрозділу «Сокіл» кинули в натовп протестувальників бойову протипіхотну осколкову гранату, котра попала Дмитру в плече і в той момент вибухнула. Сизоненко переконаний, що Дмитро ціною свого життя уберіг його і всіх інших навколо — тіло стримало вибухову хвилю і більшість осколків гранати. Хірург, котрий оглядав тіло, також підтвердив вибух бойової гранати. Від вибуху гранати йому відірвало руку і сильно понівечило тіло. У Будинку профспілок він помер від втрати крові, його тіло декілька днів лежало в Михайлівському золотоверхому соборі. 21 лютого 2014 р. Дмитра впізнали рідні серед загиблих.

НАГОРОДИ
.

 


 ВІДЗНАКИ ГЕРОЇВ

 

Конкурс на відзнаку імені героя “Небесної сотні” Дмитра Максимова

«Відзнака імені Героя «Небесної Сотні» Дмитра Максимова» впроваджується під патронатом Міністерства молоді та спорту України, щоб відзначити діяльність по створенню найкращих умов для заняття фізичною культурою та спортом для людей з інвалідністю на всій території України. Учасниками Конкурсу можуть бути організації, ініціативні групи та громадяни України, які провадять активну діяльність у цій сфері.

 

БІЛЬШЕ ІНФОРМАЦІЇ на сторінці ВІДЗНАКИ ГЕРОЇВ