МАЗУР Артем Анатолійович

6 серпня 1987 – 3 березня 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Мазур Артем Анатолійович (*6 серпня 1987, Хмельницький, УРСР[1] — † 3 березня 2014, Київ, Україна) — активіст Євромайдану; чотовий 9-тої чоти 15-ої сотні Самооборони Майдану.

Зростав у багатодітній родині. Відзначався працелюбністю та дисциплінованістю. Закінчивши Хмельницький технологічний багатопрофільний ліцей із загальноосвітніми класами, вступив до Хмельницького вищого професійного училища No11, де отримавпрофесію автослюсаря. Відслужив у рядах Збройних сил України. Демобілізувавшись, працював логістом та охоронцем. Піклувався про сестер та братів, матеріально допомагав родині.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

На Євромайдані перебував два місяці. Зрідка приїжджав додому.

Батьки вмовляли його не їхати до Києва, але він настоював на своєму.

18 лютого, коли мирний наступ Євромайдану на Верховну Раду перетворився на криваве побоїще, чатовий дев’ятої чоти 15 сотні Самооборони Майдану Артем Мазур отримав дуже важкі поранення. Волонтери доставили його в Київську міську клінічну лікарню швидкої медичної допомоги. Діагноз – забій головного мозку та черепно-мозкова травма. У ході надзвичайно складної та тривалої операції осколки гранати лікарі витягали в буквальному сенсі з мозку Артема. Більше двох тижнів медики боролися за його життя.

3 березня, опівдні, не приходячи до тями, Артем Мазур помер.

НАГОРОДИ
.