МОЙСЕЙ Василь Михайлович

27 березня 1992 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Василь Михайлович Мойсей (нар. 27 березня 1992, с. Зубрець, Бучацький район Тернопільська область, Україна — пом. 20 лютого 2014, Київ, Україна) — громадський активіст, учасник Євромайдану (псевдо «Крук»). Герой України.

Навчався в Зубрецькій школі на Бучаччині. Згодом поїхав у Луцьк, де навчався в Луцькому інституті розвитку людини Університету «Україна» (м. Луцьк) на 4-му курсі факультету соціальних комунікацій і реабілітації. Хотів стати священиком.

Був оптимістом, який не зважав на негаразди, любив життя. Його велике захоплення — подорожі, піднявся з друзями на багато вершин. Дорожив добрими стосунками як в родині, так і з друзями. Був турботливим, легко вчився новому. Василь мав сформовані націоналістичні погляди, читав твори провідників українського визвольного руху.

У червні 2013 на своїй сторінці у соцмережі написав слова С. Бандери, які його схвилювали:

«Ні на що не здадуться навіть найкращі нагоди й готовність допомогти, якщо сама нація не виборює й не кує своєї долі власною боротьбою».

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

Останній раз приїхав на Майдан до Києва в ніч з 18 на 19 лютого.

Вранці 20 лютого 2014 року на Інститутській вулиці у нього влучила куля. Хлопця не врятувало те, що він був у цивільному бронежилеті. Куля пошкодила важливі кровоносні судини.

Похований 23 лютого 2014 року в Луцьку. Участь у панахиді взяли понад 20 тисяч людей. Василя поховали під вигуки «Слава!» та постріли гармати.

НАГОРОДИ
.

 

Вшанування пам’яті:

 

  • 24 березня 2015 року на фасаді школи № 21 в місті Івано-Франківськ відкрили анотаційну дошку Герою Небесної Сотні Василю Мойсею. Василь Мойсей навчався у цій школі з 10-того по 11-й клас.
  • 27 березня 2015 року відкрили меморіальну дошку Герою Небесної сотні Василю Мойсею у місті Луцьк.
  • На честь В. Мойсея перейменували частину Проспекту Перемоги у Луцьку.