НАКОНЕЧНИЙ Іван Максимович

18 жовтня 1931 – 7 березня 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Іван Максимович Наконечний (18 жовтня 1931, Київ, УРСР — 7 березня 2014, Київ, Україна) — активіст Євромайдану. Найстарший загиблий Небесної сотні, помер в лікарні після травм не сумісних з життям. Герой України. Офіцер ВМС СРСР.

Народився на Київщині у с. Краснопілка (тепер Бурти) Кагарлицького району у багатодітній родині. Доля подарувала йому багато випробувань: пережив голод, під час якого втратив сестричку, війну, окупацію, важкі повоєнні будні. Згодом три роки відслужив матросом у Севастополі. Закінчивши морське училище і отримавши звання лейтенанта, залишився служити на флоті. Здобув вищу інженерну освіту і працював у наукових інститутах у Санкт-Петербурзі. Тут він зустрів свою дружину, яка пережила блокаду. Через певний час повернувся в Україну. В 2011 році поховав дружину, а в 2012 – старшого сина.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

Події, які розгорнулися в серці столиці України 30 листопада 2013 року, сприйняв, як зазіхання на конституційні права і свободи громадян України. Отож приєднався до протестних акцій. Допомагав майданівцям чим міг, незважаючи на свої 82 роки. Посвідчення захисника Майдану №91587 від 8 січня 2014 р. Родичі вмовляли не ходити на Майдан у такому віці. У відповідь чули, що він давав військову присягу захищати свій народ!

Отримав важку травму голови і хребта 18 лютого під час заворушень на вулиці Інститутській. 7 березня помер у лікарні.

НАГОРОДИ
.