ПАГОР Дмитро Олексійович

10 квітня 1992 – 19 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Дмитро Олексійович Пагор (10 квітня 1992, с. Хропотова, Чемеровецький район, Хмельницька область, Україна — 19 лютого 2014, Хмельницький, Україна) — український активіст Євромайдану, боєць Небесної Сотні. Герой України.

Народився у с. Хропотова, що на Чемеровеччині. Працював на автомобільній мийці у Хмельницьку й навчався на 5-ому курсі Інституту механізації та електрифікації сільського господарства Кам’янець-Подільського державного аграрно-технічного університету, де здобував спеціальність «Автомобілі та автомобільне господарство».

Футбол, техніка і музика — це те, що він найбільше любив. Своїми руками змайстрував собі мотоцикла, попросив бабусю пошити йому український прапор, який потім чіпляв до мотоцикла і їздив селами. Купив на власні гроші гітару і сам навчився грати.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ

У ті складні для України дні мало не щодня приходив на місцевий Майдан у Хмельницьку, скандував разом із усiма, але нічого не трощив, не бив і не ламав. Батькам про це нічого не говорив. Загинув під час стрілянини під Хмельницьким управлінням СБУ.

Коли куля вразила хлопця, жінка, яка стояла поряд, прагнула йому допомогти. Він хотів їй ще щось сказати, але не зміг.

Помер 19 лютого в кареті швидкої допомоги.

НАГОРОДИ
.