ПАСХАЛІН Юрій Олександрович

18 січня 1984 – 19 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Юрій Олександрович Пасхалін (нар. 18 січня 1984, с. Носачів, Смілянський район, Черкаська область, УРСР — пом. 19 лютого 2014, Київ, Україна) — активіст Євромайдану. Убитий біля Майдану Незалежості, боєць Небесної Сотні. Герой України.

Народився в багатодітній сім’ї у с. Носачів Смілянського району Черкаської області. Навчався у школі №11 м. Сміла, а пізніше був вихованцем школи олімпійського резерву у м. Харкові, займався штангою.

Добрий і працьовитий, позитивний і щедрий. У 16 років поїхав до Києва влаштовуватись на роботу, щоб допомогти мамі, яка самотужки виховувала п’ятеро дітей. Живучи у Києві, не залишав її без своєї підтримки, часто приїжджав додому, щоб допомогти по господарству. Любив природу: у його кімнаті в гуртожитку багато квітів, облаштований живий куточок, де завжди жило багато звірят. Зараз тут є шиншили, рибки, собака і папуга. Його Юра подарував дружині Світлані за кілька днів до загибелі – 14 лютого, в День закоханих.

Залишилась мати, четверо братів і сестер, дружина і син.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

18 лютого вдень був на Майдані, а потім повернувся додому. Почувши, що Майдан намагаються розігнати силою і що проти людей масово застосувують вогнепальну зброю, знову вирушив на барикади.

Розстріляний автоматною чергою в спину 19 лютого. Пораненого Юрія перенесли в медпункт на першому поверсі Будинку профспілок, а коли будівлю підпалили правоохоронці, його разом з іншими потерпілими евакуювали. Швидка відвезла Юрія в 18-у лікарню , проте врятувати життя не вдалося.

НАГОРОДИ
.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

4 квітня 2014 року в загальноосвітній школі № 11, де навчався Юрій, встановили пам’ятну дошку на його честь. На заході була присутня мати загиблого.

 З 2016 року в Дарницькому районі міста Києва існує вулиця Юрія Пасхаліна.

Улица_пасхалина

19 лютого 2016 року пам’ятну дошку на честь Юрія Пасхаліна встановили на будинку, де він проживав у Смілі, по вулиці Рєпіна, 43.

Юрий_Пасхалин