СЕРДЮК Ігор Миколайович

3 листопада 1969 – 18 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Сердюк Ігор Миколайович (* 3 листопада 1969, Кременчук, Полтавська область, УРСР — † 18 лютого 2014, Київ, Україна) — підприємець; активіст Євромайдану; прапороносець 9-ої Сотні Самооборони Майдану. Загинув під час протистояння на Євромайдані. Член ВО «Свобода». Герой України.

Закінчив ПТУ, відслужив в армії, працював на «Кредмаші», випробовував себе у різних сферах: складав меблі, ремонтував автомобілі, працював звукооператором на “Відкритому радіо”, навіть займався керамікою. Потім заробляв ремонтом квартир. Мав друзів по всій Україні.

У Кременчузі його знали всі, передусім через активну громадянську позицію. З 1992 року брав активну участь у заходах і протестах за незалежність України. Був веселою, чесною і порядною людиною. Захоплювався авіамоделюванням, дайвінгом, любив мотоцикли. Попри те, що у спільноті дайверів йому дали прізвисько Сердитий, у житті був людиною доброю, приємною у спілкуванні, дружньою, ніколи не відмовляв у допомозі.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

Прапороносець 9-ї сотні Самооборони Майдану брав участь у подіях Революції Гідності з перших днів, інколи повертався додому, щоб навідати дружину Ірину та доньку Олександру. На Майдані тримав оборону, допомагав зводити барикади і завжди був на передовій під час протистоянь.

18 лютого під час побудови барикад неподалік Маріїнського парку невстановлені особи, ймовірно тітушки або беркутівці спочатку влаштували сутичку з активістами, після чого вистрілили Ігореві впритул у обличчя неподалік від станції метро «Арсенальна». Він не мав зброї, навіть щита і палиці.

НАГОРОДИ
.