ШЕРЕМЕТ Василь Олександрович

21 березня 1949 – 7 березня 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Василь Шеремет (* 21 березня 1949, Ланчин, Станіславська область, УРСР — † 7 березня 2014, Київ, Україна) — учасник, захисник Євромайдану. Мав загострене відчуття справедливості та прагнув змінити країну на краще. Герой України.

Народився у багатодітній родині, двічі одружувався, мав чотирьох синів, трьох внучок. У житті було різне: і радощі, і розчарування, і помилки. Батько Василя — Олександр Костянтинович — родом із Одещини із заможної родини, яку було «розкуркулено». Хоч він працював звичайним столяром, але людиною був освіченою, знав декілька іноземних мов. Любив рідну землю. Зумів дітей виховати патріотами. Василь успадкував від батька інтерес до історії рідної землі, тому багато читав на історичну тематику, охоче ділився з молодшими братами та сестрами почерпнутою інформацією. Мав веселу вдачу, любив розповідати гуморески, робити компліменти.

З дитинства довелось йому ділити з батьками турботи про молодших братів, сестер, потім — заробляти на шматок хліба, щоб допомогти великій родині, яка жила незаможно. У 15 років поїхав на заробітки у Харківську область, у 16 — на Урал (Росія). Роботою не перебирав: сапав буряк, будував, сплавляв ліс. Після повернення на Харківщину був мобілізований до Збройних сил СРСР, де прослужив три роки. У рідний край повернувся у 22. Останніх 40 літ прожив у містечку Березань, що під Києвом. Тут власноруч збудував будинок.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

На Майдані провів безперервно майже всі три місяці. 18 лютого чоловіка силовики облили крижаним струменем із водомета та поранили під час сутичок. Був госпіталізований. Василь Шеремет помер 5 березня 2014 року у столичній лікарні від переохолохолоджень.

НАГОРОДИ
.