ШИМКО Максим Миколайович

21 жовтня 1979 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Максим Миколайович Шимко (21 жовтня 1979, Вінниця, УРСР — 20 лютого 2014, Київ, Україна) — учасник Євромайдану. Герой України.

Максим був учасником Вінницького клубу історичної реконструкції «Білий вовк». Член УНА-УНСО. Останній запис, який він залишив на свої сторінці у соціальній мережі, датується 18 лютого 2014 року:

«За Україну! Хто може, їдьте в Київ!».

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

Козак 4-го редуту Майдану, загинув 20 лютого під час розстрілу майданівців на вулиці Інститутській. Куля влучила Максимові в шию під час того, як він намагався врятувати пораненого.

Панахида відбулася на вул. Театральній, побратими з його сотні несли тіло від вулиці Карла Маркса на руках. Поховали Максима на Центральному міському цвинтарі поряд із професором Вінницького національного медичного університету Ігорем Хаїмзоном. На труну поклали щит. Похорони транслював телеканал ВДТ. Провожати героя в останню дорогу прийшло близько 10 тис. вінничан. Мати Максима Шимка звернулася до вінничан із закликом ніколи свої голоси на виборах не продавати.

НАГОРОДИ
.

 

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

На його честь перейменовано вулицю Карла Маркса у Вінниці, неподалік від місця де він проживав. За це проголосували жителі міста на зборах. Згодом батьки загиблого за власний кошт встановили пам’ятну дошку на його честь.