СЛОБОДЯН Тарас Ігорович

10 грудня 1982 – кінець грудня 2013 – початок січня 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Тарас Ігорович Слободян (10 грудня 1982, м. Тернопіль, Українська РСР — ймовірно, кінець грудня 2013 — початок січня 2014, Сумська область, Україна) — активіст Євромайдану. Герой України.

Батько Ігор Тарасович працює в апараті Тернопільської обласної ради, мати Слободян Марія Борисівна — пенсінерка, до виходу на пенсію працювала педагогом (географія) ТЗОШ № 12. Брат Назар — студент коледжу при ТНЕУ.

У 1990–2000 рр. навчався в Тернопільській ЗОШ № 12 (нині Тернопільський НВК «Школа-колегіум Патріарха Йосифа Сліпого»), яку закінчив із золотою медаллю. У вересні 2000 — липні 2005 навчався в Тернопільській академії народного господарства (нині Тернопільський національний економічний університет) на факультеті міжнародних відносин (у 2004 р. отримав диплом бакалавра, у 2005 — диплом магістра з відзнакою за спеціальністю «Міжнародна економіка» та спеціалізацією «Міжнародний туризм». Магістерська робота на тему «Перспективи розвитку туризму в Україні». Виступав на конференціях, писав наукові роботи, друкувався у збірниках університету.

Після закінчення магістратури від 26 січня 2006 до 16 жовтня 2009 року працював методистом англомовної програми з міжнародної економіки та туризму при факультеті міжнародного бізнесу та менеджменту ТНЕУ. Невдовзі вступив до аспірантури. Студенти про нього були тільки гарної думки: «Завжди уважний до студентів, привітний. Дуже допомагав нам у навчанні, переживав, коли складали іспити…», — сказала про нього колишня студентка університету Світлана Негода. Після закінчення аспірантури готувався до захисту кандидатської дисертації. Проте захист затягувався і Тарас вирішив поїхати на роботу до Києва (в серпні 2013 року). За деякими даними жив у Вишневому.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

Від початку Євромайдану почав ходити на акції на Майдані Незалежності. Батьки розповідають, що ще в грудні контактували з ним. Але відтоді він не виходив на зв’язок. Знайшли юнака аж на Сумщині в лісі зі слідами катувань, зокрема, без кисті руки. Остаточного висновку повторної судово-медичної експертизи наразі немає.

Прощання з Тарасом відбулося в новозбудованому будинку родини в Підгородньому Тернопільського району, після чого 5 березня 2014 його поховали на Микулинецькому цвинтарі в Тернополі.

НАГОРОДИ
.