ТОЧИН Роман Петрович

6 серпня 1970 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Роман Точин (*6 серпня 1970, Ходорів, Жидачівський район, Львівська область, УРСР — †20 лютого 2014, Київ, Україна) — активіст Євромайдану. Убитий снайпером 20 лютого 2014 на вулиці Інститутській у місті Київ. Боєць Небесної Сотні. Герой України.

Був глибоко віруючою людиною. Про таких, як він був, говорять: «Майстер на всі руки». Охоче допомагав сусідам та друзям. Пізнав долю трудового мігранта: працював у Німеччині, Польщі. Часті розлуки з родиною завдавали душевного болю, тому радів кожній хвилині, проведеній в сімейному колі. Вільний час віддавав спілкуванню зі своїми донечками. Їх у нього двоє. Взимку часто здійснював з ними лижні прогулянки та навчав кататися на ковзанах. Зводив будинок для своєї родини, посадив довкола нього сад. Він прагнув миру та краси у всьому.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

На Майдан приїхав 1 грудня після побиття студентів силовиками. Додому за три місяці приїхав лише раз, щоб підлікуватись і знову рушити на передову.

Убитий снайпером 20 лютого 2014р., коли намагався витягнути з-під обстрілу поранених побратимів під час контратаки на вулиці Інститутській. Лижний шолом Романа пробила куля. Чоловік отримав вогнепальне поранення в скроню. Перед смертю ще спілкувався з журналістом і на запитання: «За що стоїте?» — він відповів що:

хоче, аби країна перестала бути корумпованою, що хоче, аби це протистояння відбувалось мирно.

НАГОРОДИ
.