ЦАРЬОК Олександр Миколайович

2 січня 1959 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Олександр Миколайович Царьок (* 2 січня 1959, м. Васильків (за іншими даними смт Калинівка), Васильківський район, Київська область, УРСР — † 20 лютого 2014, Київ, Україна) — захисник першої сотні оборони Майдану. Герой України.

Закінчив місцеву школу, потім — Білоцерківський будівельний технікум. Мешкав у місті Васильків Київської області. Деякий час працював у Васильківській друкарні, після звільнення зайнявся ландшафтним дизайном, озелененням ділянок, створенням декоративних басейнів та водопадів. Дуже любив квіти. Його хобі — садівництво, постійно вдома садив саджанці, прищеплював дерева, обрізав, доглядав. Також займався бджільництвом.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

З перших днів і до загибелі перебував на Майдані. Належав до захисників першої сотні. Олександр йшов у першій шерензі активістів, відтісняючи беркутівців від барикад. Загинув біля Жовтневого палацу. Зламані ноги, рука, ребра, три кульових поранення — два в живіт і одне в груди.

Без батька залишилося 5 дітей.

Поки Олександр був на Майдані, у нього народилась ще й онучка, але він її так і не побачив. Весь час був на Майдані. Казав, що приїде відвідати, коли врятує Україну. Врятував ціною власного життя.

НАГОРОДИ
.