ВАЙДА Богдан Іванович

 28 квітня 1965 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Богдан Іванович Вайда (28 квітня 1965, Стебник, Дрогобицька агломерація, Львівська область, УРСР — 20 лютого 2014, Київ, Україна) — учасник Євромайдану. Помер від кулі снайпера на вулиці Інститутській у Києві, є одним із загиблих протестувальників, названих «Небесною сотнею». Герой України.

Родом із міста Стебник (Львівщина). Працював на меблевому комбінаті. Потім три роки був на заробітках в Італії. Останнім часом займався сільським господарством в селі Летня: вирощував курей та гусей рідкісних порід.

Любив спорт, стежив за досягненнями спортсменів, збирав автографи олімпійських чемпіонів. Перший автограф отримав у 13 років від гімнаста Віктора Чукаріна. У його колекції понад 3 тисячі автографів. Нагороджений бронзовою медаллю Олімпійського комітету за популяризацію олімпійського руху та спорту в цілому.

Він був патріотом із активною громадянською позицією. У 1990 році стояв в живому ланцюзі між Львовом і Києвом.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

На підтримку Євромайдану, до Києва перший раз приїхав 12 грудня 2013, увійшов до Самооборони Майдану і пробув на Майдані до 18 грудня. Повернувся 19 лютого 2014, був у 12­-й сотні Самооборони. На Майдані він ніколи не одягав маски чи балаклави і завжди був на передовій.

Вранці 20 лютого зателефонував своїй сестрі Любові зі словами:

Люба, тут справжня війна! Стріляють…

Богдана Івановича було вбито пострілом з вогнепальної зброї в голову на вулиці Інститутській.

 

НАГОРОДИ
.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

• 20 лютого 2014 пам’ять загиблих земляків, Вайди Богдана, Шилінга Йосипа та Ушневича Олега, було вшановано на вечірньому народному віче у місті Дрогобич на Львівщині, священики провели поминальні обряди.

• 28 квітня 2015 року, в Стебнику на будівлі школи №7 урочисто відкрито та освячено пам’ятну дошку Герою Небесної сотні – Богдану Вайді.