ВАРЕНИЦЯ Роман Михайлович

 11 грудня 1978 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Роман Варениця Народився 11 грудня 1978 року у селі Старий Яр Яворівського району Львівської області у родині інтелігентів: мати працювала вчителькою математики, батько – інженер. Роман – середнiй iз трьох синiв у сiм’ї.

Закiнчив школу в Новояворівську, а потім Дрогобицький педунiверситет, вивчився на математика і пiшов вчителювати на рiдну Яворiвщину, у вiддалене село Смолин.

“Як учитель, Роман мене перевершив, – визнає мати Ганна Iванiвна. – Умiв дуже доступно подати матерiал, а в математицi це якраз важливо.”

Та вчительська зарплата в нашiй державi копiйчана, тож Роман оселився у Новояворiвську i став пiдробляти ремонтами.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

Роман вирішив поїхати на Майдан, не попередивши батьків. Вони думали, що син знаходиться на роботі у Львові. Вже в дорозі він по-дзвонив татові та мамі й пояснив, що мусить діяти саме так. Ні їжі, ні теплої одежі з собою не взяв. «Усю дорогу на Майдан Роман провів у молитві», — згадували згодом його супутники. Коли автобус не пропустили працівники ДАІ, йшов до столиці пішки. У Києві завжди був на передовій.

Ті, хто його знали, казали:

Роман мав надзвичайно гостре відчуття справедливості. Був дуже добрим і готовим поділитись останнім. Вмів робити все, був працьовитим.

20 лютого 2014 на вулиці Інститутській чотири кулі влучили у Романа. Шансів вижити не було.

НАГОРОДИ
.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

7 квітня 2014 року рішенням Яворівської районної рада Львівської області Роману Варениці присвоєно звання “Почесний громадянин Яворівського району” (посмертно)

11 червня 2014 року на фасаді Новояворівської школи розмістили меморіальну дошку в пам’ять про Романа Вареницю та Віталія Коцюбу, які навчались в цій школі.

8 липня 2014 року рішенням Новояворівської міської ради йому присвоєно звання “Почесний громадянин міста Новояворівська” (посмертно).


Історія про Романа Вареницю