ВАСИЛЬЦОВ Віталій Валерійович

16 листопада 1977 – 18 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Віталій Валерійович Васильцов (16 листопада 1977, Гаврилівці, Кам’янець-Подільський район, Хмельницька область, Українська РСР — 18 лютого 2014, Київ, Україна) — активіст Євромайдану. Майстер декоративного садівництва.

Віталій сам виріс без батька. Двох синів мама виховувала одна з малолітнього віку – батько помер рано.

Віталій закінчив Аграрний університет, стажувався за кордоном, був одним з кращих професіоналів у декоративному садівництві України.

Гуртував навколо себе соціально активних людей, відроджуючи народні традиції. За власні кошти відновив стару криницю загального користування. Безкоштовно, за власною ініціативою, обрізав дерева у селі. Планував з друзями створити у Жорнівці новий дендропарк для прогулянок селян. Не пропускав жодного важливого богослужіння в церкві с. Княжичі.

Із дружиною Наталею виховували двох донечок – Іванку та Даринку.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

На Майдан Віталій Васільцов прийшов після побиття студентів 30 листопада. Їздив з друзями, лишався чергувати вночі, кілька разів під час затишшя приводив туди старшу доньку. Він неодноразово брав участь у зіткненнях з Беркутом. Його єдиним захистом була будівельна каска.

Одного разу гумова куля влучила йому прямо в серце. «Коли чоловік приніс її додому, я сказала: «А якби ж це справжня була?!» А він спокійно: «То було б усе». Це було наче попередження, — згадує Наталя.

18 лютого загинув у Києві на Великій Житомирській вулиці від прицільного пострілу з автоматичної зброї. Рідні загиблого звинувачують судово-медичних експертів у фальсифікації висновків та приховуванні речових доказів в інтересах відомства екс-міністра МВС України Віталія Захарченка. Герой України

 

Героя Небесної сотні поховали у Жорнівці 21 лютого 2014 року.

 

НАГОРОДИ
.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

 

• пам’ятна дошка