ВЕРЕМІЙ В’ячеслав Васильович

 22 лютого 1980 – 19 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

В’ячеслав Васильович Веремій (22 лютого 1980, Київ, УРСР — 19 лютого 2014, Київ, Україна) — український журналіст, який писав на київську міську тематику, кореспондент газети «Вести». Вбитий в центрі Києва в ніч проти 19 лютого 2014 «тітушками» через спробу сфотографувати їх. Разом з іншими загиблими під час Євромайдану посмертно удостоєний звання Герой України попри те, що він писав негативні щодо Євромайдану та європейської інтеграції статті.

Народився і виріс у Києві. Він випускник Київського національно- го університету ім. Т. Шевченка. Ще студентом працював на радіо футбольним оглядачем. Згодом – у «Газеті по-київськи», «Сьогодні», «Вісті».

Колеги-журналісти згадують Веремія як відкриту, добру людину, яка завжди готова прийти на допомогу.

Згадує Катерина Скрипникова:

Погляд, посмішка, його своєрідне почуття гумору, така затишна легкість у спілкуванні. Слава – один із тих людей, після розмови з якими не буває сумно. Такого, як Веремій, неможливо уявити сидячим в депресії, розлюченим на світ чи ображеним на когось. Він залишився в моїй пам’яті саме таким – живим, енергійним, сонячною людиною.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

У «Вістях» він був одним із провідних спеціалістів, працював у відділі міських новин. Під час Революції Гідності В’ячеслав не був її активним учасником, однак на Майдані Незалежності був з першого дня, виконуючи редакційне завдання.

19 січня на вул. Грушевського від вибуху гранати отримав важку травму ока, через яку частково втратив зір. 18 лютого вийшов на роботу після тривалого лікування. Повертаючись увечері додому, був зупинений тітушками через те, що намагався їх сфотографувати. Був побитий та поранений у спину кулею. Помер 19 лютого у лікарні через велику втрату крові.

ОБСЄ назвала вбивство Веремія найгіршим актом насильства проти ЗМІ з грудня 2013 року.

НАГОРОДИ
.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

• 23 травня 2014 на будинку школи № 270 в Києві, де навчався В’ячеслав Веремій, встановлено меморіальну дошку.

• На початку квітня 2014 року голова КМДА Володимир Бондаренко запропонував перейменувати вулицю Каштанову (на якій проживав журналіст) на Троєщині в Києві на честь В’ячеслава Веремія.

• 16 вересня 2015, в неофіційний День пам’яті загиблих українських журналістів, в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка відкрито пам’ятну дошку на честь випускника вишу В’ячеслава Веремія — у приміщенні лекційної аудиторії № 22, якій надано його ім’я