ВЕРЕМІЙ В’ячеслав Васильович

 22 лютого 1980 – 19 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

В’ячеслав Васильович Веремій (22 лютого 1980, Київ, УРСР — 19 лютого 2014, Київ, Україна) — український журналіст, який писав на київську міську тематику, кореспондент газети «Вести». Вбитий у центрі Києва в ніч проти 19 лютого 2014 року «тітушками» через спробу сфотографувати їх. Разом з іншими загиблими під час Євромайдану посмертно удостоєний звання Герой України, попри те що декілька статей, до яких він готував репортажну частину, відображають критичну позицію керівництва газети щодо Євромайдану та європейської інтеграції.

Народився і виріс у Києві. В’ячеслав – випускник Київського національного університету ім. Т. Шевченка. Ще студентом працював на радіо футбольним оглядачем. Згодом – у виданнях «Газета по-киевски», «Сегодня», «Вести», на сайті «Обозреватель».

Писав переважно матеріали про життя і проблеми Києва та киян, також підготував великий репортаж про будівництво маєтку Віктора Януковича «Янукович завел страусов» («Газета по-киевски», випуск за 21 квітня 2010 р.) Колеги-журналісти згадують Веремія як відкриту, добру людину, яка завжди готова прийти на допомогу.

Згадує Катерина Скрипнікова:

Погляд, посмішка, його своєрідне почуття гумору, така затишна легкість у спілкуванні. Слава – один із тих людей, після розмови з якими не буває сумно. Такого, як Веремій, неможливо уявити сидячим в депресії, розлюченим на світ чи ображеним на когось. Він залишився в моїй пам’яті саме таким – живим, енергійним, сонячною людиною.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

У «Вістях» В’ячеслав працював у відділі міських новин. Під час Революції Гідності В’ячеслав не був її активним учасником, але підтримував вибір народу, допомагав майданівцям продуктами та грошима. З першого дня постійно бував на Майдані Незалежності, виконуючи редакційні завдання.

19 січня на вул. Грушевського від вибуху гранати отримав важку травму ока, через яку частково втратив зір. 18 лютого вийшов на роботу після тривалого лікування. Повертаючись увечері додому, був зупинений тітушками через те, що намагався їх сфотографувати. Був побитий та поранений у спину кулею. Помер 19 лютого у лікарні через велику втрату крові.

ОБСЄ назвала вбивство Веремія найгіршим актом насильства проти ЗМІ з грудня 2013 року.⋅

НАГОРОДИ
.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

• 23 травня 2014 на будинку школи № 270 в Києві, де навчався В’ячеслав Веремій, встановлено меморіальну дошку.

• На початку квітня 2014 року голова КМДА Володимир Бондаренко запропонував перейменувати вулицю Каштанову (на якій проживав журналіст) на Троєщині в Києві на честь В’ячеслава Веремія.

• 16 вересня 2015, в неофіційний День пам’яті загиблих українських журналістів, в Інституті журналістики Київського національного університету імені Тараса Шевченка відкрито пам’ятну дошку на честь випускника вишу В’ячеслава Веремія — у приміщенні лекційної аудиторії № 22, якій надано його ім’я