ВОЙТОВИЧ Назарій Юрійович

2 червня 1996 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Войтович Назар народився 2 червня 1996 року у селі Травневе Збаразького району Тернопільської області. У 2011 році закінчив травненську середню загальноосвітню школу.

Був старанним, ініціативним учнем, брав активну участь у спортивних і туристичних змаганнях, районних виступах екологічної агітбригади, шкільних театралізаціях, КВК, конкурсах та вікторинах. Ще навчаючись у початкових класах, зачитувався енциклопедіями, шукаючи відповіді на свої дитячі запитання щодо таємниць живої природи, побудови Всесвіту, природних явищ, а на уроках і під час перерв ділився знаннями з друзями та вчителями.

Любив слухати музику, малювати, подорожувати, творити. Назар умів товаришувати, веселились, підтримати й поспівчувати, а тому мав багато друзів. “Дуже цiкавився природознавством, носив до школи енциклопедiї, любив їздити на екскурсiї. Мрiяв мандрувати, пiзнавати, завжди хотiв бути в центрi всiх подiй.

У школу навiть пiсля її закiнчення приходив часто. Пообiцяв намалювати свою картину для класу. Назар також любив збирати старовинні речі, які знаходив під час численних походів, а також історію. Батько Героя ­Юрій Петрович розповідає, що син частенько його екзаменував: «Тату, а яка сьогодні дата?» Потім сам же відповідав на своє запитання і починав розповідати про історичну подію, яка сталась у той день. Хлопець читав багато книжок. Остання книжка «Холодний Яр» Юрія Горліса­ Горського так і лишилась із закладкою на 20­тій сторінці…

Після закінчення школи поступив на відділення дизайну Тернопільського кооперативного торговельно-економічного коледжу.

Він мав світле волосся, очі, шкіру, аж пробивався рум’янець. Така у нього і душа була. У ньому не було зовсім ніякої злоби

— пригадують педагоги.

Спокійний, урівноважений, доброзичливий. Багато читав, обожнював музику, історію і любив малювати. Усі роботи Назара мали український дух. Він любив зображувати на них калину, тризуб чи козаків. Після занять у коледжі приходив до батька на роботу і допомагав йому: власноруч виклав мозаїку, на якій зобразив козака Мамая та калину — український оберіг.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

Назар Войтович — наймолодший Герой Небесної Сотні.

Зі слів одногрупників ще в середу, 19 лютого, Назар був на парах, а ввечері мав тільки віднести до автобуса, який їхав на Київ, речі для столичного майдану. В останню хвилину чомусь вирішив, що й сам поїде. То була його перша й остання поїздка. Хлопець пробув на Майдані близько трьох годин. Зранку 20 лютого в розпал кривавих подій на Інститутській його застрелив снайпер.

Рідні кажуть, не поїхати на майдан Назар просто не міг. Життєлюбний і талановитий хлопець не лише зацікавлено вивчав історію рідної країни, він хотів цю історію будувати.

 

ПРОЩАННЯ

Панахиду за загиблим Назарем Войтовичем відправили 21 лютого в Тернопільському кооперативному коледжі. 22 лютого похований у рідному селі.

Провести в останню путь Назара та розділити печаль його рідних прийшли близько тисячі людей.

Похований у селі Травневе Збаразького району Тернопільської області.

 

НАГОРОДИ
.

ВШАНУВАННЯ ПАМ’ЯТІ

• У Тернопільському кооперативному торговельно­економічному коледжі студенти й викладачі облаштували Куток пам’яті Назарія Войтовича, де відтворили символьні елементи Майдану: шини, ялинку, бруківку, на стендах розмістили світлини Назара під час навчання, а також графічні роботи його авторства.

• У день народження Назара 2 червня 2014 року, односельці, ровесники з музичної школи Тернополя, «Оркестра Волі» та всі, хто його знав і зумів приїхати в с. Травневе, вшанували пам’ять героя. Священнослужителі на чолі з архієпископом Несторомвідслужили літургію в місцевій церкві.

• Поблизу школи односельці звели Пагорб Гідності Героя «Небесної Сотні». • Перед випускним Назар з однокласниками посадили на пагорбі біля школи сосни. Насадження має форму тризуба. Нинішній 9 клас — випускники на честь Небесної Сотні посадили в той контур тризуба ще 100 сосен.

 

музей пам’яті

До річниці загибелі хлопця у школі відкрили музей пам’яті Героя, де зібрали його картини, атрибути з київського Майдану: бруківку, каски, щити, протигази, коктейлі Молотова, прапори, шини та інше. Батько Назара намалював на всю стіну картину про Майдан.

Відтепер школа села Травневе носить ім’я Назарія Войтовича, на фасаді навчального закладу встановлено барельєф убитого снайпером хлопця, а також поблизу школи односельці звели Пагорб Гідності Героя «Небесної Сотні».

Koop-pamiti-Voytovycha4022-ew


спортивні турніри

• На початку серпня у Збаражі щороку відбуваються спортивні турніри з футболу, волейболу і гирьового спорту «Героям — слава!», присвячений пам’яті Устима Голоднюка та Назара Войтовича.


.

ВІДЕО

 

 

.


.

ВІДЗНАКИ ГЕРОЇВ

 

МИСТЕЦЬКА РЕЗИДЕНЦІЯ ІМ.Н.ВОЙТОВИЧА

Тернопільська область, Збаразький район, с.Травневе

Метою є довготривалим унікальним для України проектом вшанування пам’яті наймолодшого Героя Небесної Сотні, через створення важливої інституції для розвитку локальної спільноти та творчої української молоді.

Даний проект розроблено як частину великої ідеї – Відзнаки Героїв, що покликана вшанувати пам’ять та надати можливість продовжити розпочаті справи та втілити мрії загиблих Героїв Небесної Сотні у переламні дні Революції Гідності. Завдяки проекту «Мистецька резиденція імені Назара Войтовиа», що буде втілено у рідному селі юнака, ми зможемо відзначити громаду що виховала мужнє, добре серце та талановитого митця, життя якого обірвалося у 17 років.

Мистецька резиденція це вільний культурний простір, що діятиме весь рік, реалізовуючи освітні та культурні проекти. Щорічно за конкурсом, оголошеним на міжнародному рівні, заклад буде надавати винагороду молодим митцям – можливість реалізувати свої проекти у співпраці з кураторами та бути представленими в українських і закордонних інституціях.

about residence