ЗАЙКО Яків Якович

4 квітня 1940 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Яків Якович Зайко (біл. Якаў Якаўлевіч Зайко; 4 квітня 1940, с. Делятичі, Новогрудський район, Гродненська область, Білоруська РСР — 18 лютого 2014, Київ, Україна) — український громадсько-політичний діяч, журналіст і письменник білоруського походження. Народний депутат України 12 (1) скликання. Головний редактор газети «Голос громадянина», серій книг «Верховна Рада України» та «Літопис державотворення». Загинув 18 лютого 2014 року під час боїв на вулиці Інститутській, Герой України.

Білорус за походженням насправді був великим українцем.

У Житомирі починав свій трудовий шлях бетонником, учився в ПТУ, працював столяром та слюсарем, потім зайнявся журналістикою. Саме він став одним iз найпомітніших діячів українського національно-демократичного відродження у Житомирі. У 1988-1989 роках за політичну діяльність вісім разів притягався до адміністративної відповідальності. У 1990 був обраний народним депутатом України від «Народного Руху». Автор низки історичних та публіцистичних творів, головний редактор серії книг «Верховна Рада України», «Літопис державотворення». Нагороджений орденом «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів, Почесною Грамотою ВР України.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

Щодня брав участь у протестних акціях Майдану. Був там і 18 лютого, коли в центрі Києва розгорнулися найкривавіші події. Під час нападу «Беркута» не витримало серце.

НАГОРОДИ
.