ЖЕРЕБНИЙ Володимир Миколайович

6 жовтня 1985 – 20 лютого 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні
Герой України

.

.

ЖИТТЄПИС

Володимир Миколайович Жеребний (6 жовтня 1985, Вишня, Городоцький район, Львівська область, УРСР — 20 лютого 2014, Київ, Україна) — працівник Вишнянського коледжу Львівського НАУ, учасник Євромайдану. Помер від кулі снайпера на вулиці Інститутській, є одним із загиблих протестувальників, названих «Небесною сотнею». Герой України.

Родом із села Вишня Городоцького району. Був обдарованим. Усі предмети зі шкільної програми давалися йому легко.Серед захоплень математика та історія України. З відзнакою закінчив школу, коледж, університет. Йому пророкували велике майбутнє. Мав загострене почуття справедливості. Прагнув змін у державі, які б привели Україну до процвітання. Душа боліла, що мати знаходиться в трудовій еміграції.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

На Майдані активіст був з самого початку, ввійшов до складу Самооборони Майдану, належав до 1-ої сотні «Львівська брама». На Різдво приїхав додому. Побув чотири дні, взявши відпустку на роботі за власний рахунок, знову рушив до Києва. Переконував близьких та друзів у необхідності долучитися до рядів учасників Революції Гідності.

Загинув на Інститутській 20 лютого. Після 12-годинного чергування на барикадах Володимир мав йти відпочивати. Саме тоді почався штурм і він повернувся. За кілька годин хлопець загинув від вогнепального поранення. Перша куля влучила йому в шию, зачепивши сонну артерію.

НАГОРОДИ
.