ЖИЗНЕВСЬКИЙ Михайло Михайлович

26 січня 1988- 22 січня 2014
Учасник Євромайдану
Герой Небесної сотні

.

.

ЖИТТЄПИС

Михайло Михайлович Жизневський (біл. Міхаіл Міхайлавіч Жызьнеўскі, 26 січня 1988, Гомель, БРСР — 22 січня 2014, Київ, Україна) — білоруський активіст Євромайдану та журналіст, член Самооборони Майдану. Член організації УНА-УНСО, проживав у Білій Церкві. Загинув під час подій на вулиці Грушевського в Києві.

Він народився у місті Гомель. В Україну приїхав 17-річним хлопцем у 2005 році. Останні 8 років проживав у Білій Церкві. Друзі стверджують, що «він був абсолютно безконфліктною людиною». Захоплювався історією, міфологією, лицарським рухом, військовою справою, займався страйкболом, карате. Був позаштатним журналістом газети «Соборна Київщина», працював зварювальником, монтажником вікон.

РЕВОЛЮЦІЯ ГІДНОСТІ. ЄВРОМАЙДАН У КИЄВІ

На Майдані встановлював перші барикади та відповідав за охорону. Друзям представлявся під псевдо «Локі». Належав до організації УНА-УНСО.

“Душу й тіло мі пакладзем…” — зворушливе відео до щему у серці. На ньому білорус Михайло Жизневський співає Гімн України. Гімн країни, що стала його другою Батьківщиною.

Відео виконання Гімну України Михайлом Жизневським на Майдані 

22 січня Жизневський загинув під час штурму на вулиці Грушевського, біля стадіону «Динамо». Отримав наскрізне поранення в серце мисливською кулею.

Коли перед проводами на Батьківщину Михайла Жизневського відспівували у Михайлівському соборі, у зимовому небі над Києвом засяяла веселка. Це Київ прощався з Героєм. Жалобна процесія пройшла вулицями столиці: Володимирською, Б. Хмельницького та Хрещатиком – і прибула на багатотисячний Майдан. Востаннє для нього звучала улюблена пісня «Гей, пливе кача по Тисині».

НАГОРОДИ
.