Молодь присвятила літературно–музичну композицію Небесній Сотні

Творча молодь Збаражчини присвятила літературно–музичну композицію Небесній Сотні та річниці загибелі Героя України Назарія Войтовича

Травневська ЗОШ І-ІІ ступенів імені Назарія Войтовича 19 лютого у своїх стінах об’єднала творчу молодь Збаражчини у літературно–музичній композиції «Дзвони слави праведним героям», яку присвятила Небесній Сотні та річниці загибелі Героя України Назарія Войтовича.

Талановиті учні із різних шкіл району зібрались, щоб увічнити пам’ять полеглих героїв у боротьбі за незалежну, соборну Україну та сприяти формуванню єдиної національної пам’яті. Завітав у цей день у Травневську школу народний депутат України Михайло Головко, який у своєму зверненні до творчої молоді підкреслив важливість виховання підростаючого покоління у дусі любові до Батьківщини та формування у них історичної пам’яті.

Розпочалась літературно – музична композиція із виступу учнів 8-го класу Максимівської ЗОШ І-ІІст. Оксани Гіжовської, Максима Длугаша та Юлії Чубко, які сколихнули серця глядачів виконанням пісні «Небесна сотня». Зачитували молоді люди й власні поезії, серед них Софія Кушлак та Вікторія Машлянка учениці Стриївської ЗОШ І-ІІІст., Оксана Тисячна учениця Кретівської ЗОШ І-ІІст. Зворушив присутніх до сліз виступ Максима Прядуна, який виконав пісню «Помоліться за мене», написану вчителем музики Стриївської ЗОШ І-ІІІст. Василем Козієм, яку він присвятив світлій пам’яті Назарія Войтовича. Проникливо й майстерно читали патріотичну поезію Владислав Сокальський та Катерина Панасюк, вихованці 11класу Черниховецької ЗОШ І-ІІІст.

Зворушливим було виконання композиції «Мамо, не плач..» ученицями 7-го класу Залужанської ЗОШ І-ІІІст. Вікторією Колтонюк, Іванною Горішною та Іриною Суходольською. Душевно зачитала поезію «Пам’яті загиблому цвіту нації» Іванна Підборська вихованка БЮДТ. Долучився до композиції й вокальний ансамбль «Оріана» із с.В.Лубянки, який виконав пісню «Де наша слава».

Ведуча Наталія Кузіна зачитала вірш, написаний Назарієм Войтовичем ще у 7 класі, який став для нього пророчим.

Зима. Сніг навколо падав
А я йшов все бачив і не знав
Що все мине, усе розтане
Й прийде весна
І зацвітуть сади, луги, міста,
І час пройде куди незна
Невже так швидко промайнуть літа…
Отак подумаєш, не маєш змоги
Побачити усього світу цього,
А так хочеться прожити
Своє життя по цікавіше…

Лунали також композиції присвячені й героям України, що сьогодні на сході обороняють українські землі, серед них «Білі янголи» у виконанні Катерини Кузьо, учениці Максимівської ЗОШ І-ІІІст., пісню «Над землею тумани» подарувала присутнім Ірина Штокайло учениця 9-го класу Вищелубянської школи, «Дай Боже сили нашим солдатам» виконала Марія Горішна, учениця 10-го класу Залужанської ЗОШ І-ІІІст. Христина Ігнат, учениця 9-го класу Максимівської школи зачитала з трепетом поезію «Дві душі». У супроводі бандури дві композиції майстерно виконала Оксана Гіжовська, учениця 8-го класу Максимівскої ЗОШ І-ІІст.

Вразила до глибини душі усіх присутніх, чуттєво прочитавши поезію «Жінко, чого Ви плачете..», Марія Боднар, учениця 9-го класу Синявської ЗОШ І-ІІст. Під час літературно – музичної композиції у глядачів на очі не раз навертались сльози, адже минулорічні події й те, що відбувається сьогодні – це свіжі рани на наших серцях, які ще не скоро загояться. Біль від втрати найкращих, найвідданіших синів України буде ятрити душу не одне десятиліття.

Брали участь у заході й учні Травневської школи: Сніжана Москаль, Марія Партика, Тетяна Цебринська, Оля Тхір, Діана Максимович. Учні 5-го класу Анатолій Тхір, Юлія Василина, Христина Гінко та Назарій Юрчак у супроводі музичного керівника Андрія Козія виконали пісню «Ангелочку».

Наприкінці пролунала у виконанні Ірини Колеги зворушлива композиція «Молитва» й усі присутні помолились за мирне життя на українській землі.

Директор школи Василь Оверко під час свого виступу висловив вдячність усім учасникам літературно-музичної композиції та їх наставникам й вручив їм подяки, а також наголосив на важливості збереження молодим поколінням світлої пам’яті про героїв й виховання підростаючого покоління на прикладі їх мужності й безмежної любові до рідної землі

На підтримку та об’єднання обдарованої творчої молоді району цього ж дня на базі школи за сприяння народного депутата України Михайла Головка відбувся конкурс мистецької майстерності «На крилах надій» імені Назарія Войтовича. Таку назву конкурс отримав тому, що юнак став для школи символом свіжого вітру, що приніс відродження добра й підійняв в небеса крила надій. Конкурс проходив за такими номінаціями: графіка, живопис, скульптура, художній дизайн на тему: «Україна понад усе». Переможців: Іванну Мокру, Юлію Купчик та Катерину Здор, а це учениці Збаразької ЗОШ №1, нагородили дипломами та грошовими преміями, а усіх учасників – подяками.
Творчі роботи усіх учасників конкурсу стали окрасою музею, який так майстерно і талановито створив батько Назарія. Цей конкурс тепер проводитиметься щорічно в стінах навчального закладу в ім’я світлої пам’яті Героя України Назарія Войтовича, адже творити прекрасне було найбільшим благом для юнака.

Колектив Травневської школи висловлює щиру подяку усім, хто долучився до літературно – музичної композиції та взяв участь у конкурсі мистецької майстерності. Ваші чуттєві виступи назавжди залишаться у наших серцях, а творчі роботи будуть виховувати у підростаючого покоління гідність й гордість за власний народ й надихатимуть до нових звершень.

Завершити хочеться віршем-зверненням до української молоді, складеним директором Травневської школи Василем Оверком.

Ярій, душе Вкраїни, юність молода,
Рости, міцній та набирайся сили,
Бо новий день історії дає
Можливість знову тобі мати крила.

Сьогодні в нашім домі йде війна,
Важка війна за гідність аж до перемоги.
За це найкращі з нас віддали вже життя,
Тож не зійдем з героїв праведних дороги.

Ми можемо спинитися з жалю,
Ридати криком, сльози проливати,
Та краще стати у тіснім строю
І крок за кроком нову Україну будувати.

педагог-організатор школи, Алла Логащук