На Конкурс у межах Відзнаки імені Сергія Кемського надійшло 60 заявок: від локальних подій Революції Гідності до її впливу на міжнародну політику

15 березня завершився перший етап ІІ Всеукраїнського конкурсу наукових студентських робіт на тему Революції Гідності на здобуття Відзнаки імені Сергія Кемського, участь в якому взяли студенти навчальних закладів. Наукові роботи прийматимуться до 3 травня 2020 року включно. Наступним етапом стане відбір отриманих наукових робіт, який триватиме з 4 по 24 травня. Оголошення переможців та церемонія нагородження відбудеться між 25 і 29 травня 2020 року.

Організатори отримали 60 заявок із 18 міст шістнадцяти областей України. Загалом 40 навчальних закладів країни. Теми наукових зацікавлень конкурсантів доволі різноманітні: це біографії Героїв Небесної Сотні, історії регіональних Євромайданів, вплив на міжнародну політику, культурно-мистецький, правовий та інформаційний аспекти тощо.

Мені приємно, що ім’я сина увічнили у такий спосіб. Молоді люди цікавляться темою Революції Гідності та подають свої роботи на конкурс наукових студентських робіт. Це означає, що згадка про Сергія та його справи залишаться на довгий час“, ділиться враженнями Тамара Гаврилівна, мама Сергія Кемського.

Відзнаку на честь історика, політолога, журналіста Сергія Кемського ‒ Героя Небесної Сотні ініціювали громадська організація “Родина Героїв Небесної Сотні” та Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності у рамках проєкту ”Відзнаки Героїв” у 2018 році. Реалізація ІІ Відзнаки імені Сергія Кемського втілюється завдяки фінансовій підтримці Фундації української громади Канади BCU Foundation. 

“Радіємо зростанню інтересу до конкурсу, різноманітності тем, які досліджують студенти та аспіранти. Безумовно, Революція Гідності – унікальна та епохальна подія для України, усвідомлення її ролі з часом лише зростатиме. І те, наскільки вже зараз ми докладемо зусиль для неупереджених досліджень різних аспектів революції, збору, збереження та опрацювання  наукового матеріалу, може відіграти визначальну роль в трактуванні цих подій. А значить – вплине на поширення і утвердження демократичних цінностей, за які власне і стояв Майдан. Цей Конкурс один із маленьких але, віримо, дієвих кроків”, –  говорить Ольга Сало, кураторка Відзнаки Сергія Кемського, завідувачка інформаційно-виставкового відділу Національного музею Революції Гідності.

Детальніше за перебігом Конкурсу слідкуйте на Facebook-сторінці “Відзнака Сергія Кемського”.

Церемонію нагородження переможців 2019 року можна переглянути на YouTube каналі Національного музею Революції Гідності.

ДЛЯ ДОВІДКИ:

Сергій Кемський – політолог, журналіст, активіст Євромайдану. Народився 1981 року в Керчі, мешкав у місті Коростень Житомирської області. Здобув ступінь магістра політології на філософському факультеті Львівського університету імені І. Франка. Був співробітником Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив, писав статті для “Української правди”, газети “День” та інших видань. Виступав за  впровадження системи прямої демократії, кооперативний рух, шукав найефективніші механізми взаємодопомоги у суспільстві, контролю за політиками та боротьби з корупцією; громадський активіст, учасник кампанії “Проти міліцейського свавілля”.