Наш перший досвід співпраці за програмою Українсько-Польських обмінів молоддю

Молодіжна група з числа представників родин Героїв Небесної Сотні та постраждалих на Майдані – з 30 липня по 7 серпня беруть участь у програмі молодіжного обміну у Польщі. 18 учасників з України 30 липня прибувають до села Команча, яке знаходиться у Карпатах між Низькими Бескидами та Західними Бещадами у Сяноцькому повіті Підкарпатського воєводства.
Програмою передбачається тісне спілкування із місцевою молоддю, проведення спільних зустрічей та обговорень, обмін досвідом. Під час екскурсій до Національного Бещадського парку, до найбільшої штучної водойми у Польщі – озера Соліна та відвідування одного із найбільших у Європі музею народної архітектури – скансену Санок – учасники молодіжного обміну зможуть детально ознайомитися із історією та особливостями краю, польською народною культурою та побутом, обговорити спільні риси та індивідуальні особливості двох сусідніх країн, чия історія має чимало спільних сторінок. Щовечора біля вогнища українська та польська молодь будуть обговорювати свій досвід і ставлення до тих процесів та змін, які відбуваються у кожній країні, дискутувати на теми євроінтеграції та реформ, проводити рольові та командні ігри, а також – співати народних пісень, ділитися легендами та переказами. Під час велоекскурсії по околицях Команчі учасники програми побачать місця, де у 1918-1919 роках була утворена Команчанська республіка, адже до Другої Світової війни на цих землях у більшості своїй мешкали лемки, яких у 1946 році депортували в рамках акції “Вісла”.

20413924
Програма молодіжного обміну відбувається відповідно до програми Українсько-Польських обмінів молоддю, яка прийнята і виконається з 2016 року відповідно до договору між урядами України та Республіки Польща. Ініціатором цього молодіжного обміну стала громадська організація «Родина Героїв «Небесної Сотні» та Ініціативна група постраждалих і поранених на Майдані, а польським партнером – Молодіжне братство «Сарепта». Молодіжний обмін відбувається за організаційної підтримки і сприяння Міністерства молоді та спорту України як складова Державної цільової соціальної програми «Молодь України на 2016-2020 роки».

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *