МИСТЕЦЬКА РЕЗИДЕНЦІЯ ім.Н.ВОЙТОВИЧА

Тернопільська область, Збаразький район, с.Травневе.

2 червня 2017 розпочнеться перша програма Мистецької резиденції імені НАЗАРІЯ ВОЙТОВИЧА , що триватиме 2 тижні та має на меті завести процес становлення нового культурного центру. Ця дата щорічно буде початком нового етапу роботи центру, і в цей день ми будемо вшановувати день народження юного митця, наймолодшого Героя Небесної Сотні, ім’я якого носить центр.

.

Засновники проекту: Конгрес Активістів Культури

за підтримки: ГО Родина «Героїв «Небесної Сотні»,    СТОВ «Поділля»УВАГА! Відкрито конкурс заявок на І Програму мистецьких резиденцій

про резиденцію


МЕТА ПРОЕКТУ

Метою є довготривалим унікальним для України проектом вшанування пам’яті наймолодшого Героя Небесної Сотні, через створення важливої інституції для розвитку локальної спільноти та творчої української молоді.

Даний проект розроблено як частину великої ідеї – Відзнаки Героїв, що покликана вшанувати пам’ять та надати можливість продовжити розпочаті справи та втілити мрії загиблих Героїв Небесної Сотні у переламні дні Революції Гідності. Завдяки проекту «Мистецька резиденція імені Назара Войтовиа», що буде втілено у рідному селі юнака, ми зможемо відзначити громаду що виховала мужнє, добре серце та талановитого митця, життя якого обірвалося у 17 років.

Мистецька резиденція це вільний культурний простір, що діятиме весь рік, реалізовуючи освітні та культурні проекти. Щорічно за конкурсом, оголошеним на міжнародному рівні, заклад буде надавати винагороду молодим митцям – можливість реалізувати свої проекти у співпраці з кураторами та бути представленими в українських і закордонних інституціях.

.

ЗАВДАННЯ ПРОЕКТУ
.

  1. Cтановленя нового покоління митців, завдяки появі бази можливостей для їх професійного розвитку.
  2. Створення осередку культури та мистецтва, що з’явиться на міжнародній мистецькій мапі.
  3. Місце налагодження діалогу у громаді та розвиток платформи для створення спільноти молодих лідерів.
  4. Привернення уваги до проблем малих сіл та випрацювана модель пожвавлення дозвіллєвого та культурного життя молоді та громади, для покращення якості життя (транспортне з’єднання, дороги і т.п.)

.

АКТУАЛЬНІСТЬ
.

Проект це  привід нагадувати та розповсюджувати ідею Гідності та загальнолюдських цінностей за які поклали життя наші Герої.

Занепад малих населених пунктів, ізольованість та обмежений доступ до матеріальних та інтелектуальних ресурсів з одного боку, та відсутність інституцій, що займаються креативними та культурними практиками у місцях віддалених від великих культурних центрів.

Мистецькі установи, центри, резиденції у Європейських практиках створюються у сільській місцевості для подолання депресивних настроїв та покращення економічної спроможності громад. В Україні уже реалізовуються поодинокі проекти, що мають позитивні результати. Тож зібравши успішний досвід з різних джерел ми напрацьовуємо новий великий проект.УВАГА! Відкрито конкурс заявок на І Програму мистецьких резиденцій

про резиденціюart residence
ДЛЯ УЧАСТІ НЕОБХІДНО

відправити на е-мейл cultural.activists@gmail.com з ТЕМОЮ листа   “АРТ РЕЗИДЕНЦІЯ”

1. заповнену аплікаційну форму, в аплікаційну форму включені додатки без заповнення яких пропозиція не буде розглядатися: мотиваційний лист, опис ідеї яку ви б хотіли втілити під час програми, бюджет проекту з описом матеріалів та інструментів (назва, розмір, колір, кількість вартість), умови та обладнання для презентацій та майстеркласів, які ви зможете здійснити під час роботи.

2. CV (творчу біографію)

3. 3-5 зображень ваших робіт (фото в одному файлі у форматі PDF, у назві файлу вкажіть своє ім’я латинськими літерами) чи посилання на відео (будь ласка не завантажуйте в тіло листа)

УВАГА! ДЕДЛАЙН 10 травня о 23.59