ТРЕВЕЛ-ГРАНТ ім.Б.СОЛЬЧАНИКА

громадська організація “Родина Героїв Небесної Сотні”

Громадська організація “Кембриджська спільнота України”

Коледж Сент Едмунд Хол Оксфордського університету

.

.

 


ТРЕВЕЛ-ГРАНТ ім. БОГДАНА СОЛЬЧАНИКА


Тревел-грант ім. Богдана Сольчаника організовується з метою вшанування пам’яті Героя України, Героя Небесної Сотні Богдана Сольчаника – історика, випускника Львівського Національного Університету, викладача Українського Католицького Університету, представника української наукової еліти, який під час Революції Гідності готував до захисту дисертацію, присвячену виборчим процесам, і який вважав за обов’язк викладача підтримати студентську молодь у прагненні захистити в Україні право людей на вільні зібрання, демократію та європейські цінності.

.

Тревел-грант впроваджується наступними організаціями:

 

Громадська організація
“Родина Героїв Небесної Сотні”
(далі – Організація)
Громадська організація
“Кембриджська спільнота України” (Cambridge Society of Ukraine)
(далі – Інституція)
Коледж
Сент Едмунд Хол Оксфордського університету 
(St Edmund Hall)
(далі – Приймаюча Сторона)
Асоціація
Українська асоціація випускників університету Оксфорд

.

  1. Загальні положення щодо тревел-гранту

1.1. Тревел-грант покриватиме транспортні витрати, пов’язані з поїздкою для участі у науковій конференції (гуманітарні, технічні і природничі науки) для українських науковців (студентів, аспірантів, кандидатів наук, викладачів) в університеті Кембридж та університеті Оксфорд (далі – Конкурс).

1.2. Конкурс організовується та проводиться громадською організацією “Родина Героїв Небесної Сотні”, яка об’єднує родини загиблих, у рамках проекту “Відзнаки Героїв”, спільно з Кембриджською спільнотою України та Українською асоціацією випускників університету Оксфорд.

.

  1. Учасники Конкурсу

2.1. У Конкурсі можуть брати участь українські науковці (студенти, аспіранти, кандидати наук, доктори, дослідники, викладачі)  вищих навчальних закладів України денної або заочної форми навчання, працівники науково-дослідницьких інститутів, які вивчають гуманітарні, технічні і природничі науки  (далі – Учасник Конкурсу). Конкурс має за мету допомогти талановитим вченим із України сформувати міжнародні професійні контакти та здобути визнання у світі.

2.2.Учасник може взяти участь у Конкурсі незалежно від наявності рекомендацій деканату, кафедр, отримання державних або інших стипендій, заохочень, рівня доходів тощо.

2.3. Учасник Конкурсу має поділяти цінності Революції Гідності, підтримувати демократичні процеси в Україні, права людини та бути активним учасником громадянського суспільства України. Переможець Конкурсу приймає на себе зобов’язання поділитися своїми думками про роль Революції Гідності й участь молоді в ній з учасниками від інших країн на конференції в Оксфорді або Кембриджі. По поверненню до України Переможець Конкурсу зобов’язується виступити перед молодими науковцями України або в інший спосіб висвітлити і поширити її основні тези.

2.4. Учасник Конкурсу погоджується на участь у публічних заходах, які відбуватимуться після оголошення переможця Конкурсу та участі у конференції, а також висвітлення своєї участі у конференції у засобах масової інформації.

.

  1. Порядок проведення Конкурсу

3.1. Основні етапи проведення Конкурсу:

– 20 лютого 2017 року – оголошення Конкурсу та початок прийому заявок;

– 1 лиcтопада 2017 року – дедлайн подачі заявок на участь у Конкурсі;

– 25 листопада 2017 року – оголошення результатів Конкурсу; спільна прес-конференція.

3.2. Приймаючою стороною в Оксфорді, Велика Британія, є Коледж. Коледж надаватиме допомогу із проживанням та харчуванням на період участі у науковій конференції для переможців Конкурсу за попередньою домовленістю.

.

  1. Порядок подання та оформлення заявок на участь у Конкурсі

4.1. Для участі у Конкурсі Учаснику Конкурсу необхідно надіслати на електронну адресу оргкомітету (solchanyk.grant@gmail.com) заповнену анкету, до якої мають додаватися:

  • підтвердження від організаторів конференції про прийняття заявки Учасника Конкурсу на участь у науковій конференції в Університеті (це може бути електронний лист учаснику з запрошенням до участі);
  • кошторис та планові терміни отримання візи;
  • резюме.

4.2. Учасник Конкурсу несе відповідальність за надану персональну інформацію. Якщо інформація виявиться недостовірною, то Організація має право дискваліфікувати Учасника або переможця Конкурсу.

4.3. Всі документи в електронному вигляді необхідно надіслати для розгляду Конкурсною Комісією до 23:00 1 листопада 2017 року. Конкурсна Комісія має право залучати експертів для з’ясування важливості теми доповіді.

4.4. В темі листа зазначається прізвище та ім’я Учасника та назва “Travel Grant” (наприклад: “Barack Obama_Travel Grant”). До електронного повідомлення одним файлом прикріплюється заявка у форматі pdf, заявку назвати так само, як і тему листа.

4.5. Заявки, які не відповідають вимогам, або в яких відсутні усі документи, розглядатися Конкурсною Комісією не будуть.

.

  1. Нагороди переможців Конкурсу

 5.1. Нагородою для переможців конкурсу є отримання гранту для покриття транспортних витрат, витрат на візу і проживання у зв’язку з участю в науковій конференції в університеті Оксфорд або університеті Кембридж (Велика Британія). Переможці – учасники і організатори конкурсу проводять спільну прес-конференцію з цієї нагоди напередодні 25 липня – Дня народження Героя України Богдана Сольчаника.

.


.

  В британському консульстві відбулася зустріч із науковцями  •

 


 

13.04.2017 в британському консульстві відбулася зустріч із науковцями, що зацікавлені в подачі заявки на тревел-грант імені герої “Небесної сотні” Богдана Сольчаника.
Ініціаторами брифінгу та самого тревел-гранту стали Аліна Свідерська, президент Кембрижської спільноти України та науковий співробітник Оксфордського університету, культурний дипломат, секретар Клубу випускників Оксфордського університету Мирослава Хартмонд.

Сам тревел-грант став можливим у рамках проекту “Відзнаки героїв”. Організаторами проекту виступили громадська організація “Родина Героїв Небесної Сотні”, Громадська організація “Кембриджська спільнота України” (Cambridge Society of Ukraine) а також Коледж Сент Едмунд Хол Оксфордського університету (St Edmund Hall), Велика Британія. Коледж, до слова, XVIII століття, і є найстарішим в Оксфорді.

Під час зустрічі охочі дізналися, хто може подаватися на грант, як знайти і обрати потрібну конференцію, які витрати покриває грант. А також – на що слід звернути увагу при подачі теми своєї доповіді, яке “підводне каміння” слід оминати при написанні біографії.
Аліна Свідерська наголосила, що до нашої країни зараз прикута увага світової спільноти, і важливо показати, що Україна – це не лише війна і конфлікти. Важливо, аби нас було чутно у всіх галузях, зокрема в науковій.

Тревел-грант стартував ще в лютому, проте, попри значний інтерес та чималу кількість питань до організаторів, жодної заявки поки не надійшло.
Мирослава Хартмонд зауважила – головною проблемою українців є психологічний бар’єр. Здебільшого вони не впевнені у своїх мовних здібностях, адже для конференції необхідно вільно спілкуватися англійською. Для цього відвідувачам порадили різні “speaking club”, де можна підтягнути навички розмовної англійської. “Треба проводити пропаганду міжнародного наукового життя!” – заявила пані Хартмонд.

Серед учасників зустрічі – науковці з різних галузей. Юристи, хіміки, біофізики, історики тощо. Дехто ділився успішним досвідом участі в міжнародних конференціях. Для інших тревел-грант – шанс долучитися до міжнародної наукової спільноти вперше.
Сам Богдан Сольчаник був одним із наймолодших героїв “Небесної сотні”. Історик, випускник Львівського Національного Університету, викладач Українського Католицького Університету. У свої 27 він не встиг захистити дисертацію на тему виборчих процесів в маленьких містах Західної України, проте на його роботи посилаються науковці, професори у вищих навчальних закладах Канади, США, Великої Британії.

Нагадаємо, що заявки на тревел-грант приймаються до 1 липня, самі ж конференції відбуватимуться восени 2017 – взимку 2018.