ВІДЗНАКА ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА КАПІНОСА

Громадська організація “Родина Героїв “Небесної Сотні”

Національний центр народної культури “Музей Івана Гончара”

Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності

Мистецьке об’єднання «Глечик»


ВІДЗНАКА ІМЕНІ ОЛЕКСАНДРА КАПІНОСА

Відзнака імені Олександра Капіноса започатковується з метою вшанування пам’яті Героя України, Героя Небесної Сотні Олександра Капіноса – хлібороба, громадського діяча, організатора просвітницьких та патріотичних заходів, одного з найактивніших учасників Мовного майдану 2012 року та Революції Гідності. Сашко мав переконання, що Україна стане вільною тоді, коли кожен українець візьме на себе відповідальність бути господарем на своїй землі, де панує своя правда і воля святая, де цінують свій звичай і рідну українську мову.

В пам’ять про Олександра та для продовження його справ Громадська організація  “Родина Героїв ”Небесної Сотні” започаткувала Відзнаку імені Героя Небесної Сотні Олександра Капіноса, в рамках якої щороку проводитиметься конкурс проектів на його честь, тематика яких відповідатиме напрямкам діяльності Олександра.

Відзнака покликана підтримувати громадських активістів із сіл та невеликих містечок України, які тримають сьогодні  «культурний фронт», пробуджують національну свідомість, здійснюють систематичні зміни у своїй громаді, реалізовуючи освітні, культурні, соціальні, екологічні ініціативи.

Умовою здобуття Відзнаки є здійснення власних активних дій і сприяння формуванню  спільнот, здатних діяти заради поставленої мети у вказаних напрямках у селах і містечках, де проживають, або звідки походять учасники конкурсу на здобуття Відзнаки.

2018 року в межах Відзнаки оголошується конкурс на кращий освітньо-культурний проект, метою якого є зацікавлення та залучення дітей і молоді до дослідження, вивчення й збереження культурної спадщини українського народу – живих традицій, звичаїв, обрядів, народних танців, традиційного народного співу, гри на традиційних народних інструментах, фольклору, народних ремесел, а також підвищення обізнаності та залучення місцевих громад у цій сфері.

До участі в конкурсі запрошуються громадські активісти, вчителі, студенти із сіл, селищ та містечок України з населенням до 15 тисяч осіб.

Відзнака імені Олександра Капіноса заснована в межах проекту “Відзнаки Героїв Небесної Сотні“ завдяки підтримці платформи “Велика ідея” та 162 доброчинців  України та світу і  Міжнародного фонду “Відродження”.

Подати заявки можна за встановленою формою з 01 вересня до 30 вересня 2018 року включно.

Додаткові запитання пишіть у коментарях  на сторінці “Відзнака імені Олександра Капіноса” у мережі Фейсбук

Членами Журі стали провідні етнографи, фольклористи, музеєзнавці, культурні діячі України, члени родини Героя Небесної Сотні Олександра Капіноса та громадської організації “Родина Героїв “Небесної Сотні”.

Петро Гончар
Заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки художників України, художник і музеєзнавець. Генеральний директор Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”. Учасник всеукраїнських та міжнародних художніх виставок. Автор і керівник низки культурно-мистецьких проектів.
Тетяна Пошивайло

Заслужений працівник культури України, член Національної спілки майстрів народного мистецтва України, етнограф, мистецтвознавець, заступник генерального директора з наукової роботи Національного центру народної культури “Музей Івана Гончара”. Член Художньої ради при Департаменті  культури КМДА з розгляду культурно-мистецьких проектів  для реалізації у м.Києві, член Редакційно-художньої ради при  Укрпошті з питань видання поштових марок, маркованих конвертів і карток України. Керівник низки культурно-мистецьких проектів, куратор мистецьких виставок. Автор книги “Козаки Мамаї”.

 

Сусанна Карпенко

Етноспівачка, викладач, композитор, керівник дитячого фольклорного гурту «Райгородок» та співкерівник фольклорного гурту «Божичі». Завідувач відділом Нематеріальної культурної спадщини НЦНК «Музей Івана Гончара».

Наталка Хоменко

Викладач кафедри фольклористики Київського національного університету імені Тараса Шевченка, кандидат філологічних наук за спеціальністю «фольклористика». Старший науковий співробітник відділу фольклору НЦНК «Музей Івана Гончара». Є співорганізатором та учасником різних мистецьких проектів та фестивалів. Дослідниця української традиційної культури, займається питаннями збереження національної культурної спадщини, вивчає традиційні культурні практики, їх регіональні особливості та специфіку відтворення автентичних зразків у вторинному середовищі. Керівник студентського фольклорного гурту «Роксоланія».

 

Ігор Пошивайло

Заслужений діяч мистецтв України, кандидат історичних наук, етнолог, музеолог, голова Київського Осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України, член ініціативної групи «Музей Майдану / Музей Свободи», генеральний директор Національного меморіального комплексу Героїв Небесної Сотні – Музею Революції Гідності, Фулбрайтівський стипендіат. Автор монографії “Феноменологія гончарства”. Куратор низки культурно-мистецьких і музейних проектів.

Валерій Гладунець

Ведучий сцени Майдану. Фольклорист, музикант. Лідер гуртів “Варйон” і “PoliКарп”. Є засновником та керівником школи традиційного співу “Бурса фольклору”. Куратор та ведучий різноманітних мистецьких заходів: традиційних народних свят, концертів, фестивалів, зокрема “Батурин-Фест”, “Шабля”, “Олевська Республіка”, “Карпатська Україна”

 

Олена Капінос

Педагог із 35-річним стажем роботи, вчитель початкових класів, завідувачка школи. Мама Олександра Капіноса. Людина, завдяки підтримці якої продовжуються справи її сина.

 

Олена Котляр

Педагог, методист відділу навчально-виховної роботи Національного центру “Мала академія наук України”, тренер школи громадянської і волонтерської участі та патріотичного виховання “Агенти змін”, студентка Косівського училища прикладного і декоративного мистецтва ЛНАМ. Кохана дівчина Сашка Капіноса.

ПОЛОЖЕННЯ про Відзнаку імені Героя Небесної Сотні Олександра Капіноса

 

 1. ЦІЛІ КОНКУРСУ

Громадська організація “Родина Героїв “Небесної Сотні”, усвідомлюючи велику роль Героїв Небесної Сотні у створенні нового морального порядку в Україні, вирішила заснувати Відзнаку імені Героя Небесної Сотні Олександра Капіноса (надалі – “Відзнака“) та провести конкурс проектів на його честь.

Відзнака призначена підтримувати громадських діячів із сіл, селищ та невеликих містечок України, які тримають сьогодні «культурний фронт», пробуджують національну свідомість, здійснюють систематичні зміни у своїй громаді, реалізовуючи освітні, культурні, соціальні, екологічні ініціативи.

Відзнака запроваджується у рамках проекту “Відзнаки Героїв Небесної Сотні”, підтриманого суспільним збиранням коштів на платформі “Велика ідея” та Міжнародним фондом “Відродження”. Конкурс на здобуття Відзнаки у 2018 році проводиться за підтримки 162 доброчинців України та світу.

Відзнакою нагороджується переможець за результатами проведення конкурсу проектів.

 

 1. УМОВИ ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

Кожного року за рішенням виконавчого органу (Ради) громадської організації “Родина Героїв “Небесної Сотні” конкурс може оголошуватися за різними напрямками діяльності: залучення дітей та молоді до дослідження, вивчення й збереження культурної спадщини українського народу; вивчення історії рідного краю; формування екологічної культури; навчання здоровому способу життя, сприяння особистісному росту.

У 2018 році оголошується конкурс на кращий освітньо-культурний проект, метою якого є зацікавлення та залучення дітей і молоді до дослідження, вивчення й збереження культурної спадщини українського народу – живих традицій, звичаїв, обрядів, народних танців, традиційного народного співу, гри на традиційних народних інструментах, фольклору, народних ремесел, а також підвищення обізнаності та залучення місцевих громад у цій сфері.

Окрім зазначених вимог щодо мети освітньо-культурних проектів, які можуть бути подані на конкурс – додаткових вимог до змісту, тематики, форми немає, і це є вільним вибором конкурсанта.

Під визначенням “проект” розуміється будь-яка діяльність, яка приведе до поставленої мети, яка має чіткий час початку і закінчення, перелік втілюваних заходів чи дій, перелік результатів, яких планується досягти.

Ініціатор (автор) проекту не обов’язково повинен виконувати проект в рамках діяльності зареєстрованої громадської організації чи іншої юридичної особи, чи мати грант на виконання проекту.

До участі у конкурсі проектів запрошуються громадські активісти, студенти, вчителі з сіл, селищ та містечок із населенням до 15 тисяч осіб.

Учасниками конкурсу можуть бути громадяни України, які на момент подання заявки на участь досягли віку 18-и років.

Заявки приймаються як від окремих осіб, так і групові. У випадку подання заявки від групи осіб має бути визначений керівник групи.

Учасник конкурсу повинен мати досвід співпраці із різними партнерськими організаціями, залучення додаткових фінансових ресурсів, вкладання власних фінансових та інших ресурсів у реалізовані раніше проекти.

Ініційований проект учасника конкурсу повинен бути суспільно значущим, мати ознаки оригінальності, інноваційності, містити нестандартні підходи.

Учасники конкурсу заповнюють «Заяву учасника Конкурсу», посилання на яку обов’язково оприлюднюється у засобах з відкритим доступом до інформації (ЗМІ, сайтах).

При поданні заявки на участь у конкурсі учасники заявляють, що ніколи не виступали проти Незалежності України та її територіальної цілісності, і поділяють цінності Революції Гідності і європейського вибору України.

Учасники конкурсу беруть на себе відповідальність та зобов’язання не використовувати факт участі у конкурсі та отримання Відзнаки в політичних чи комерційних цілях.

Учасники конкурсу несуть особисту відповідальність за представлення на конкурсі правдивих, достовірних  відомостей. У випадку надання інформації, яка не відповідає дійсності, учасники конкурсу будуть дискваліфіковані та усунуті від подальшої участі в конкурсі.

 1. ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ КОНКУРСУ

Для участі у Конкурсі потрібно:

 1.  Ознайомитися із Положенням про Відзнаку;
 2. Заповнити і подати у електронному форматі заявку учасника у період  з 01 вересня 2018 року до 23:59 год 30 вересня 2018 року за спеціальною формою:

До заявки учасники конкурсу додають :

 • опис майбутнього проекту зі статтями витрат; у описі проекту потрібно вказати назву, термін виконання, головні види діяльності/ заходи;
 • мотиваційний лист з обґрунтуванням важливості майбутнього проекту конкурсанта, його значення для місцевої громади та очікуваних результатів від його втілення;
 • коротке CV виконавця чи історію існування організації;
 • опис своєї попередньої суспільно значущої діяльності (реалізовані раніше акції, заходи, освітні курси, проекти і т.д., поширення інформації про них у медіа, їх значущість для розвитку регіональних традицій, кількість залучених учасників та ін.);
 • додаткові матеріали, які ілюструють діяльність (фото, відео реалізованих заходів, публікації про них у ЗМІ).

Файли із додатковою інформацією можна завантажити на Google-диск і надати посилання для доступу для vydznaka.kapinos@gmail.com, або надати посилання на он-лайн ресурси (на публікації у ЗМІ, фото, тощо).

Визначення переможця проекту здійснюється конкурсною комісією, яка створюється рішенням Ради Громадської організації “Родина Героїв Небесної Сотні”. До складу конкурсної комісії входять провідні етнографи, фольклористи, музеєзнавці, культурні діячі України, члени родини Героя Небесної Сотні Олександра Капіноса та громадської організації “Родина Героїв ”Небесної Сотні”.  Кількісний та персональний склад конкурсної комісії затверджується щороку, але не може бути менший, ніж 5 осіб. Члени конкурсної комісії обирають зі свого складу Голову конкурсної комісії. У випадку рівного розподілу голосів членів конкурсної комісії під час голосування, голос Голови конкурсної комісії є вирішальним. Засідання конкурсної комісії є правомочним, якщо у ньому беруть участь не менше 2/3 від затвердженого складу її членів.

Конкурсна комісія працює на громадських засадах, отримує доступ і ознайомлюється із заявками учасників конкурсу та додатковими матеріалами та шляхом голосування визначає переможця Відзнаки, вшановуючи таким чином пам’ять всіх, хто віддав свої життя за Свободу України.

Громадська організація “Родина Героїв “Небесної Сотні” може використовувати конкурсні роботи учасників конкурсу в некомерційних цілях і без виплати грошової винагороди автору з обов’язковим зазначенням імені автора виключно для проведення соціальних рекламних кампаній, розповсюдження соціальної рекламної продукції; відтворення робіт для потреб Конкурсу і з метою його реклами, для показу по телебаченню, для розміщення в пресі, в інтернеті.

Встановлюються наступні етапи проведення конкурсу:

Перший етап – 01 вересня – 30 вересня 2018 року включно – відбувається прийом заявок із проектами та іншими документами, які додаються до заявки;

Другий етап – 01 жовтня – 05 жовтня 2018 року включно – проводиться оцінювання заявок конкурсною комісією і підведення підсумків конкурсу, визначається переможець Відзнаки;

Третій етап – з 06 жовтня – 10 жовтня 2018 року включно (якщо інше не передбачено домовленістю організаторів і переможця Відзнаки) – відбувається укладання Угоди про виконання проекту і затвердження бюджету;

Четвертий етап – 11 жовтня 2018 року – відбувається урочисте оголошення результатів конкурсу та нагородження переможця на спеціальному заході у м.Кременець – малій батьківщині Олександра Капіноса.

Втілення проекту переможця має відбутися у період з 12 жовтня до 31 грудня 2018 року. За потреби терміни реалізації проекту переможця можуть бути змінені за погодженням організаторів конкурсу і переможця Відзнаки.

 

 1. ВТІЛЕННЯ ПРОЕКТУ-ПЕРЕМОЖЦЯ

За підсумками конкурсу визначається переможець, який нагороджується Відзнакою та бере на себе зобов’язання представити свій проект в рамках проведення заходів, присвячених вшануванню Героїв Небесної Сотні.

Громадська організація “Родина Героїв “Небесної Сотні” забезпечує покриття витрат на виконання проекту переможця в сумі 15 000,00 (п’ятнадцять тисяч гривень) гривень, включаючи всі податки і збори відповідно до чинного законодавства України.

Переможець отримує консультаційну підтримку (наставництво експерта) для подальшого втілення свого проекту та відповідну Відзнаку.

Між переможцем конкурсу (фізичною особою чи організацією – юридичною особою) і громадською організацією “Родина Героїв “Небесної Сотні” укладається Угода про виконання проекту.

Угода про виконання проекту укладається у відповідності з цим Положенням. Разом із укладенням Угоди про виконання проекту, усі майнові права інтелектуальної власності на будь-які об’єкти інтелектуальної власності, що були створені переможцем під час роботи над проектом, що фінансується громадською організацією “Родина Героїв ‘Небесної Сотні”, належать виключно громадській організації “Родина Героїв “Небесної Сотні” з моменту створення об’єктів інтелектуальної власності.

У випадку порушення умов участі, Угоди про виконання проекту, громадська організація “Родина Героїв “Небесної Сотні” приймає рішення про позбавлення звання «переможця Відзнаки». Переможець позбавляється всіх прав на Відзнаку та права на її використання з моменту повідомлення йому про це. Переможець вважається повідомленим про позбавлення таких прав з моменту надання йому письмового рішення про позбавлення всіх прав на Відзнаку та права на її використання. Повідомлення вважається таким, що було вручене переможцю, якщо воно було надіслане на поштову чи електронну адресу, яку переможець зазначав як свої контактні дані при заповненні заявки учасника Конкурсу, чи вручене особисто.

Громадська організація “Родина Героїв “Небесної Сотні” бере на себе зобов’язання всебічно підтримувати розповсюдження інформації про втілення проекту-переможця, сприяти його використанню в цілях вшанування Героїв України, залучати допомогу інших громадських організацій, місцевих і державних органів влади, державних закладів культури, меценатів.