Розпочинається прийом заявок на 2-й конкурс Відзнаки імені Сергія Кемського

18 грудня на брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі оголосили про початок прийому заявок на Другий конкурс наукових студентських робіт на тему Революції Гідності у межах Відзнаки імені Героя Небесної Сотні Сергія Кемського. До участі запрошують студентів та аспірантів, які прагнуть досліджувати певні аспекти Революції Гідності, вивчати її історію, особливості, здобутки, значення та вплив на різні сфери політичного, суспільного та культурного життя.

Цю Відзнаку ініціювали минулого року громадська організація “Родина Героїв Небесної Сотні” та Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності , в межах проєкту ”Відзнаки Героїв”.

“Кожна родина, яка віддала нам, українцям, свою рідну людину, прагне того, аби у щоденні ми жили й пам’ятали заради чого віддала своє життя Небесна Сотня. Йдеться про цінності гідності, поваги, любові одне до одного. Ідея проєкту “Відзнаки Героїв” побудована на світогляді Героїв. Відзнака імені Сергія Кемського має особливе значення, бо мотивує молодь аналітично оцінити й зрозуміти, що чекає Україну, як їй розвиватися. Такі поштовхи для молоді дуже важливі”, – розповідає Ольга Климко, ініціаторка та кураторка проєкту “Відзнаки Героїв”.

Ольга Климко подякувала доброчинцям, які зробили можливими перші відзнаки Небесної Сотні. З-поміж партнерів фонд “Відродження” і 162 доброчинці, які підтримали проєкт на його початках на платформі Спільнокошт. Також вона наголосила на тому, що родини потребують постійних партнерів для реалізації відзнак, зокрема звернула увагу бізнесу на це. Заохотила  мистецьку спільноту влаштовувати акції, присвячені Героям Небесної Сотні. “Відзнаки піднімають на поверхню тих людей, яким ми віримо, і хочемо бачити як еліту українського суспільства. Вже третій рік цьому проєкту і я бачу, що ця еліта весь час формується. Доброчинці дають можливість будувати нову справжню Україну”, – наголосила Ольга Климко.

Цього року проєкт “Відзнаки Героїв”, зокрема Відзнаку Сергія Кемського, фінансують завдяки підтримці Фундації української громади Канади BCU Foundation. Їхній фонд “Nebesna Sotnia – Heavenly Hundred” передали 10 тисяч доларів громадській організації “Родина Героїв Небесної Сотні”. За частину цих коштів уже втілили відзнаки імені Назара Войтовича та Олександра Капіноса.

“Українці Канади від початку незалежності України уважно слідкують за тим, що відбувається у нашій державі. На відміну від багатьох наших співгромадян, не розчаровуються, а навпаки й надалі підтримують проєкти. Премія Сергія Кемського, як і десятки інших ініціатив Музею Революції Гідності має величезне значення для українського суспільства, нашої сучасності і майбутнього. Від імені української громади Канади хочу подякувати ініціаторам конкурсу та закликати усіх небайдужих, кому близька тема Майдану, взяти у ньому участь”, – розповідає Дмитро Жмайло, представник Фундації української громади Канади BCU Foundation і “Фонду Героїв Небесної Сотні”.

Переможці отримають грошові призи: 4 тисячі гривень за ІІІ місце, 7 тисяч гривень за ІІ місце та 15 тисяч гривень за І місце.

“Для нас важливо, щоб Революція Гідності ставала об’єктом наукових досліджень, і щоб цією темою цікавилися студенти – адже вони будуть задавати тренд у науці. Цей конкурс покликаний ініціювати такі дослідження”, –  зазначила Ольга Сало, кураторка Відзнаки Сергія Кемського, завідувачка інформаційно-виставкового відділу Національного музею Революції Гідності.

Минулого року на конкурс надійшло 37 заявок із 13 навчальних закладів України, з 8 областей України. Роботи, які зайняли призові місця – “Волонтерський рух під час та після Революції гідності: дієвість громадянського суспільства в Україні” Василя Романика (ІІІ місце), “Ідентичність борця” (за “Літописом самовидців: дев’ять місяців українського спротиву” О. Забужко”) Діани Підбуртної (ІІ місце). Переможцями стали Мар’яна Постоловська і Михайло Янишівський, студенти Національного університету “Києво-Могилянська академія” з темою “Загальна правова оцінка подій на Майдані: легітимність та легальність дій”. Мар’яна каже, що ідея роботи на цю тему з’явилася у них ще у 2014 році, до заснування конкурсу.

“Ми дослідили Революцію Гідності з точки зору права народу на повстання, нації на самовизначення і права на мирні зібрання. Ми науково аргументували, що це була реалізація права народу на повстання. Також ми порівняли Майдан із правової точки зору з подіями, які згодом розпочалися на Донбасі та у Криму. Це теж важливо, щоб дати відповідь Росії, чому Революція Гідності – це не те, що відбулося у так званих “ЛНР”/ “ДНР”, – розповіла Мар’яна Постоловська, переможниця Першого конкурсу Відзнаки імені Сергія Кемського.

Прийом заявок (тема доповіді і резюме) триває з 23 грудня до 9 лютого. До складу журі входять відомі історики та мистецтвознавці. Результат першого етапу конкурсу оголосять 17 лютого. Кінцева дата прийому робіт – 5 квітня. Переможців оголосять між 27 і 30 квітня 2020 року.

ДОВІДКА:
Сергій Кемський – історик, політолог, журналіст. Народився в Керчі на сході Криму в родині моряка. Публікувався в друкованих та онлайн-виданнях. Перекладав із англійської. Співзасновник Інституту політичних та економічних ризиків і перспектив. Загинув від кулі на вулиці Інститутській у 32 роки. Герой України, Герой Небесної Сотні.