У День Європи нагородили переможців «Відзнаки імені Героя «Небесної Сотні» Дмитра Максимова»

19 травня під час свята, приуроченого до Дня Європи в Україні – відбулася урочиста церемонія нагородження переможців Конкурсу на здобуття «Відзнаки імені Героя «Небесної Сотні» Дмитра Максимова» у 2018 році.

Конкурс на здобуття «Відзнаки імені Героя «Небесної Сотні» Дмитра Максимова» цього року проводився вдруге під патронатом Міністерства молоді та спорту України Мiнiстерство молоді та спорту України, за підтримки Міністерства інформаційної політики України Міністерство інформаційної політики Українита Національної громадської кампанії «Спільна перемога» Спільна Перемога. Організатори Конкурсу – ГО «Родина Героїв «Небесної Сотні» Громадська Організація «Родина Героїв Небесної Сотні» та ГО «Відкриті можливості» ГО”Відкриті можливості”.

На конкурс, метою якого є відзначити діяльність та зусилля по створенню найкращих умов для заняття фізичною культурою та спортом для людей з інвалідністю на всій території України – цього року надійшло 16 заявок з різних куточків України:
– 6 заявок по номінації «Проведення спортивних змагань на всій території та в окремих її регіонах»,
– 2 заявки на номаніцію «Благодійний внесок в реалізацію програм занять спортом та реабілітації»
– 8 заявок по номінації «Організація та розвиток закладів для занять спортом та реабілітації (або окремих програм)».

Після нелегкого вибору та бажання відзначити діяльність кожного із номінантів, хто допомагає людям з інвалідністю, Конкурсна комісія визначила трьох переможців, якими стали:

• Дмитро Бєлобров Dmitry Belobrov– інструктор ГО «Херсонська обласна федерація Кіокушин карате» в номінації «Організація та розвиток закладів для занять спортом та реабілітації (або окремих програм)»;
• МБФ «Волонтерське об’єднання «КРИЛА» МБФ «Волонтерське об’єднання «Крила»(м. Київ) у номінації «Благодійний внесок в реалізацію програм занять спортом та реабілітації»;
• «Федерація функціонального багатоборства України» в номінації «Проведення спортивних змагань на всій території України та в окремих її регіонах».

Переможці отримали пам’ятні медалі із портретом Д.Максимова та назвою номінації, а також – багато призів від партнерів та благодійників, які цього року підтримали проведення Конкурсу. Дипломи переможцям вручив Міністр молоді та спорту України – Ігор Жданов Ігор Жданов.

Також Конкурсна комісія прийняла спеціальне рішення, щоб відзначити патріотизмта громадянську позицію Даміра Шаймарданова Дамир Шаймарданов, який є тренером з дзюдо і тренує дітей у 4 селах Арабатської Стрілки на Херсонщині поблизу Криму. Ще у квітні 2014 року він ініціював і провів для юних спортсменів перший в Україні турнір в пам’ять Дмитра Максимова – у той час, коли щойно відбулася анексія Криму і розгортилися трагічні події на Донбасі.

На здобуття «Відзнаки імені Героя «Небесної Сотні» Дмитра Максимова» у 2018 році цього року номінували багато цікавих та особливих заходів, які відбулися у різних куточках України впродовж 2017 – 2018 року. Зокрема «Житомирську міську спілку ветеранів афганської війни» номінували за організацію та проведення турніру з регбі для інвалідів на візках, який відбувся 28-29 жовтня 2017 року у Житомирі; ГО «Вінниця Даун Синдром» для діток провели у березні 2018 року благодійний боулінг-турнір: «Сонячний Кубок Поділля 2018»; Донецький регіональний центр «Інваспорт» відновив спортивні змагання з плавання серед дітей з вадами зору, слуху та ураженням опорно-рухового апарату на призи Героя України, заслуженого майстра спорту України Віктора Смирнова (ці змагання не проводилися впродовж 4 років через події на Донбасі); Спортивно-патріотичний клуб «Серце воїна» з с. Оженин Острозького районі з Рівненщини, керівником якого є Дмитро Мельничук (ветеран АТО, інвалід 3 групи) проводить спортивно – патріотичне виховання молоді, дітей , фізичну реабілітацію ветеранів АТО.

Слід наголосити, що ініціативу ГО «Родина Героїв «Небесної Сотні» та ГО «Відкриті можливості» – відзначати зусилля і досягнення українців, які дають можливість людям з інвалідністю долучитися до занять спортом та проходити фізичну реабілітацію – підтримують не лише Міністерство молоді та спорту України та Міністерство інформаційної політики України, але й чимало представників соціально-відповідального бізнесу, які допомагають підготувати Конкурс та надають призи, щоб винагородити переможців. Перша українська сувенірна компанія вже традиційно виготовила для переможців пам’ятні медалі, видавництво Самміт книга подарувало комплекти книжок. Лікар-стоматолог Андрій Пельц, компанії DuoLife та СпортЛенд, Сімейна клініка AMEDA нагородили переможців спеціальними сертифікатами на отримання послуг у своїх закладах. Інформаційні партнери активно здійснюють поширення інформації про проведення конкурсу та впровадженні відзнаки на честь Дмитра Максимова: 5 канал, Укрінформ, медіа-платформа Shcherbachev TV, Український кризовий медіа-центр, Мультимедійна платформа іномовлення України UA TV.

Ми переконані, що «Відзнаки імені Героя «Небесної Сотні» Дмитра Максимова» є надзвичайно важливою громадською ініціативою, яка привертає увагу до такої сфери як розвиток спорту та реабілітація людей з інвалідністю, а також – пропагує європейські демократичні цінності, за які під час Революції Гідності вийшли на Майдан Герої «Небесної Сотні».