У Городку освятили пам’ятник Герою Небесної Сотні

Надгробний пам’ятний знак на могилі Героя Небесної Сотні Івана Бльока освятили вчора, 02 липня, на міському кладовищі Городка. Ця подія  зібрала рідних і близьких Героя із: Києва, Івано-Франківська, Житомира, Луцька, Тернополя та Львівщини, які приєднались до урочистої пішої ходи небайдужих парафіян із центральних храмів міста до могили.  Поминальну панахиду провели священнослужителі міста.

1 (2)

«Герої Небесної Сотні загинули за наше з вами майбутнє. Вони мріяли бачити сильну, вільну Україну. Сьогодні цей пам’ятник відкрили для того, щоб наше покоління пам’ятало, що народ є сильним, коли він разом. Ми з вами – непереможна нація, яка має пишатися собою, пишатися своїми предками і нащадками», – зазначив у вступному слові голова Львівської облдержадміністрації Олег Синютка. «Всі українці залишаються в боргу перед  загиблими Героями, і встановлення  меморіалів – данина пам’яті тим, кого вже не повернути», – зазначив голова Городоцької райдержадміністрації Володимир Ременяк.  «Відтепер крізь роки цей величний пам’ятник нагадуватиме усім нам про приклад самовідданості та любові до своєї держави Героя України Івана Бльока. Слава і вічна пам’ять Герою України!» – акцентував Народний депутат України Ярослав Дубневич.

Untitled

Над пам’ятним знаком протягом півтора року працював скульптор Іван Брезвін.
У церемонії освячення також взяли участь: ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ Ігор Бойко, керівництво Городоччини та представники громадсько-патріотичних організацій області й району, а також представники родин Героїв Небесної Сотні, зокрема – Володимир Голоднюк, активіст і координатор громадської організації «Штаб Національного Спротиву Збаразького району», батько Героя України Устима Голоднюка; сестра загиблого Героя України Романа Сеника Олександра Лисак.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *