Уряд заснував стипендії на честь Героїв Небесної Сотні

Кабінет міністрів заснував 75 стипендій на честь Героїв Небесної сотні

Кабінет міністрів заснував 75 стипендій на честь Героїв Небесної сотні для студентів, курсантів і молодих науковців.

Як повідомляє прес-служба Міністерства освіти і науки, 50 академічних стипендій уряд започаткував на честь 10 наймолодших героїв Небесної Сотні, а також 25 стипендій – на честь 5 Героїв для молодих вчених.

Василь Мойсей та Ігорь Костенко

У МОН зазначають, що академічні стипендії, зокрема, стипендія імені Дмитра Чернявського для спеціальності «Економіка», імені Івана Тарасюка для спеціальності «Військове управління (за видами збройних сил)», імені Олександра Плеханова для спеціальності «Архітектура та містобудування», імені Сергія Нігояна для спеціальності «Сценічне мистецтво», надаватимуться студентам і курсантам державних навчальних закладів за десятьма спеціальностями.

Академічна стипендія імені Василя Мойсея для спеціальності «Фізична терапія, ерготерапія» та академічна стипендія імені Ігоря Костенка для спеціальності «Географія». Їх надаватимуть студентам та курсантам державних вишів за десятьма спеціальностями.

Кабмін для молодих вчених встановив стипендії на честь Дмитра Максимова, Назарія Войтовича, Романа Гурика, Устима Голоднюка і Юрія Поправки.

Стипендії для студентів і курсантів виплачуватимуть щомісяця протягом навчального року. Студенти отримуватимуть їх у розмірі, встановленому Кабміном (нині розмір іменних стипендій КМУ для ВНЗ І-ІІ рівня акредитації – 1900 гривень, ВНЗ ІІІ-ІV рівня акредитації, наукових установ – 2480 гривень), а курсанти – у розмірі прожиткового мінімуму на 1 січня поточного року (зараз це 1544 гривень).

Стипендії для молодих вчених призначатимуть щороку до Дня Гідності та Свободи, терміном на один рік, їх щомісячний розмір становитиме 2 прожиткових мінімуми на початок бюджетного року (нині це 3 088 гривень).